ГоловнаІспаніяІспанія проведе туристичний сезон без туристів з Росії

Іспанія проведе туристичний сезон без туристів з Росії

Згідно зі статистикою прикордонних переміщень туристів (Frontur), підготовленою Національним статистичним інститутом (INE), у 2021 році, незважаючи на обмеження на поїздки через пандемію коронавірусу, близько 134 000 російських туристів відвідали Іспанію.

Ці туристи витратили минулого року в Іспанії загалом 228 млн євро (на 13,09% більше, ніж у 2020 році), а це означає, що кожен російський турист, що в’їжджає до Іспанії, залишає в середньому близько 1703 євро (на 31 ,66% більше, ніж рік тому).

Щоденні витрати російських туристів в Іспанії становлять близько 119 євро, що є одним із найвищих показників серед іноземних туристів, що відвідують країну. Туристи з Росії в середньому проводять в Іспанії тривалі 14,35 дня.

Конфлікт в Україні руйнує прогнози на 2022 рік

Перспективи тур галузі Іспанії на цей рік були дуже позитивними, і була надія, що покращення ситуації в галузі охорони здоров’я у світі сприятиме новому підйому російського туризму до країни. У вересні минулого року уряд Росії затвердив нові авіамаршрути з Іспанією, і до серпня було заплановано загалом 123 184 авіапосадкових місць з прямим сполученням між Росією та сімома іспанськими аеропортами.

Більшість місць було виділено аеропортам Барселони (45314), Аліканте (27064), Мадрида (21548) та Малаги (19424). Також очікували прийому російських туристів аеропорти Валенсії (4098), Тенеріфе-Південний (4056) та Пальма-де-Майорка (1680).

Але з 24 лютого все перекинулося з ніг на голову. Вторгнення в Україну призвело до того, що всі ці позитивні перспективи впали, а російські громадяни переосмислюють туристичні вилазки перед міжнародною геополітичною ситуацією.

27 лютого Європейський Союз закрив свій повітряний простір для всіх російських авіакомпаній у рамках нового пакету санкцій проти Росії у відповідь на вторгнення в Україну. У відповідь Росія закрила свій повітряний простір для 36 країн, включаючи Іспанію.

Російські туристи: залишайтеся довше і витрачайте більше

За останнє десятиліття у кількості прибуття російських туристів до Іспанії спостерігалися значні злети та падіння. За даними Frontur, піковий момент припав на 2013 рік, коли країну відвідало 1,58 мільйона російських мандрівників.

Падіння кількості туристів припали на наступні два роки, що збіглися з приєднанням Криму та конфліктом на Донбасі, що передував нинішньому конфлікту в Україні. Згодом туризм знову відновився, і з 2016 до 2019 року тенденція була висхідною, але знову була різко перервана через пандемію.

Більшість російських туристів зупиняються в готелях (80%), а їх улюбленими заняттями під час відвідування Іспанії є шопінг (57%), екскурсії містом (54%) та культурні заходи (49%).

В даний час закриття повітряного простору у поєднанні з іншими економічними санкціями західних урядів проти Росії, такими як блокування кредитних карток, передбачає, що цього року російський туризм різко знизиться по всій Європі і матиме серйозні наслідки для туристичної галузі Іспанії.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Росія планує повернути кошти біженцям з ДНР і ЛНР, які замовили тури за кордон

Альянс туристичних агенцій (АТА) звернувся до Ростуризму з проханням...

Туреччина планує довести турпотік до 100 млн до 2028 року

Міністр культури і туризму Туреччини Мехмет Нурі Ерсой заявив,...

В аварії з туристичним автобусом у Туреччині загинули п’ятеро людей

Сьогодні, 19 вересня, ЗМІ Туреччини повідомили про страшну ДТП,...

Єгипет та Туреччину можуть знову закрити для російських туристів надовго

Туризм – це не лише готелі та банальні розпродажі...

Турпотік до Анталії з початку року зріс на 164%

Як повідомило Управління з культури та туризму провінції Анталія...