ГоловнаІндіяСвященна річка у столиці Індії вкрилася тоннами отруйної піни

Священна річка у столиці Індії вкрилася тоннами отруйної піни

Товстий шар отруйної піни покрив ділянки священної річки Ямуна (Джамна), притоки Ганга. Околиці індійської столиці Нью-Делі затягнув їдкий та шкідливий туман.

Біла піна – суміш стічних вод та промислових відходів. У ній міститься велика кількість аміаку та фосфатів, які можуть спричинити проблеми з диханням та шкірою. Поява піни збіглася з небезпечним рівнем забруднення довкілля. Через різке підвищення рівня забруднення початкові школи та деякі компанії у Нью-Делі закрилися.

Одночасно з інцидентом у столиці схожа суміш з’явилася у каналі південного індійського штату Таміл Наду. Сильні пориви вітру виносять піну на дороги, отруйна речовина потрапляє на автомобілі та мотоцикли.

Протягом десятиліть ділянки річки Ямуни страждають від скидання отрутохімікатів та неочищених стічних вод. На деяких ділянках річка виглядає темною та брудною, а її береги завалені пластиковими відходами. Найбільше забруднення спостерігається на околицях Делі, що пов’язано з високою щільністю населення та великою кількістю відходів. Через столицю протікає лише 2% довжини річки, але частку мегаполіса припадає близько 76% загального забруднення річки.

Незважаючи на токсичність піни, багато мешканців сіл, розташованих нижче за течією, продовжують використовувати воду з Ямуни для купання та навіть пиття. Більше того, оточені густою піною індуїсти роблять у священній річці свої обряди. Щороку віруючі збираються на берегах Ямуни, щоб відсвяткувати Чхатх Пуджу — свято, присвячене богу сонця Сур’є.

За даними швейцарської компанії IQAir, цього тижня Делі кілька днів поспіль визнавали самим забрудненим містом у світі. У четвер індекс якості повітря в місті досяг небезпечного рівня 517. Для порівняння — в Осло, найменш забрудненому великому місті світу, індекс AQI становить лише три одиниці. Столиця Китаю Пекін, який раніше часто потрапляв до списку найзабрудненіших міст світу, серйозно зайнявся очищенням повітря, і сьогодні його індекс становить 25, пише CNN.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Названі найкращі міста у світі для любителів поїсти

Одна з головних складових будь-якої успішної подорожі – це...

Названо 10 найдоступніших туристичних напрямків 2024 року

Планування відпустки не завжди здається розумним, якщо грошей мало,...

Названі найдешевші та найдорожчі міста для туризму у 2024 році

Команда Wethrift, яка допомагає робити дешеві покупки онлайн, проаналізувала...

Названі найкращі напрямки для подорожей поодинці

Експерти склали топ-10 напрямків у 2022 році для тих,...