ГоловнаФото. ВідеоУ Франції відкрили музей підводного мистецтва

У Франції відкрили музей підводного мистецтва

У французькому містечку Канни є новий музей підводного мистецтва, метою якого є захист і притулок для морських жителів. Розташований біля острова Сент-Маргарит, він складається з шести скульптур обличчя в масках, кожна зростом понад шість футів.

Британський підводний художник Джейсон деКейр Тейлор потратив чотири роки, щоб створити скульптури, які є першою його інсталяцією в Середземному морі. Він містить портрети місцевих жителів – від 80-річного місцевого рибалки до дев’ятирічного учня початкової школи. Скульптури знаходяться на глибині до 3 м і важать близько 12 тонн кожна.

У Франції відкрили музей підводного мистецтва

Маски стосуються історії острова, де наприкінці 17 століття була ув’язнена «Людина із залізною маскою». Вони також стосуються сучасних дискусій про ідентичність, громадську персону та те, що криється за зовнішнім виглядом. До того, як їх розмістили під водою, з цієї території довелося вивезти стару морську інфраструктуру, сміття, старі труби та кабелі.

До місця скульптури допливали на човні, а водолази за допомогою кранів розміщували їх на місці. Тепер, коли вони вже на місці, підводні плавання та дайвери можуть плавати серед скульптур, не платячи вступного внеску.

У Франції відкрили музей підводного мистецтва

Тейлор створив підводні інсталяції по всьому світу, а його твори мистецтва – це, по суті, штучні рифи. Кожна скульптура створена з використанням нетоксичного, нейтрального рН цементу, який не містить шкідливих забруднювачів. Вони покликані стати невід’ємною частиною місцевої екосистеми.

Морський сорт цементу дуже міцний, з грубою текстурою, що спонукає личинки коралів прикріплюватися та процвітати. Є також закутки та темні крихітні отвори, утворені зі складок одягу, щоб забезпечити житло рибам та ракоподібним.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте