ГоловнаCOVID Travel NewsВигода перевищує ризики: Європа відновила вакцинацію AstraZeneca

Вигода перевищує ризики: Європа відновила вакцинацію AstraZeneca

Близько десятка країн відновили використання вакцин від AstraZeneca у п’ятницю, коли регулятори ЄС та Великобританії заявили, що вигоди перевищують будь-який ризик після повідомлень про рідкісні випадки згортання крові, які тимчасово зупинили щеплення.

Кінець призупинень почне перевірку довіри громадськості як до щеплення, так і до регуляторів, висновки яких перебувають під безпрецедентним контролем, оскільки вірусні варіанти поширюються і загальна кількість загиблих, яка зараз становить майже 2,7 мільйона, зростає.

Індонезія приєдналася до Німеччини, Франції та інших у повторному проведенні щеплень після того, як вони припинили вакцинацію за повідомленнями про близько 30 випадків рідкісних згустків крові в мозку після мільйонів ін’єкцій, через які вчені та уряди спробували визначити, чи існує зв’язок.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) дійшло чіткого висновку, що переваги вакцини в захисті людей від смерті або госпіталізації, пов’язаних з коронавірусом, переважають над можливими ризиками.

Тим не менше, EMA заявила, що не можна остаточно виключити зв’язок між рідкісними подіями утворення тромбів у мозку та щепленням, і вона продовжить перевірку разом з Британським агентством з регулювання лікарських засобів та медичних препаратів (MHRA).

“Це безпечна та ефективна вакцина”, – заявив на брифінгу в четвер директор ЕМА Емер Кук.

EMA заявила, що оновить свої вказівки щодо вакцини, включивши пояснення для пацієнтів про потенційні ризики та інформацію для медичних працівників, щоб допомогти людям розпізнати випадки, коли їм може знадобитися звернутися за медичною допомогою після вакцинації.

Вигода перевищує ризики: Європа відновила вакцинацію AstraZeneca

Після переміщення EMA інші також намагалися зміцнити довіру до вакцини AstraZeneca, яка розглядається у всьому світі як важливий актив завдяки відносно простим вимогам до зберігання та транспортування та недорогій ціні, порівняно з вакцинами до мРНК, виготовленими Pfizer та Moderna.

Німеччина відновила введення вакцини AstraZeneca з ранку в п’ятницю, тоді як прем’єр-міністр Франції Жан Кастекс заявив, що намагатиметься сприяти подібному відновленню у своїй країні, зробивши собі щеплення.

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив, що Італія послідує їх прикладу, повторюючи настрої Кіпру, Латвії та Литви.

Іспанія відновить щеплення з середи. Канада також підтримала вакцину.

Британська агенція MHRA розслідує п’ять випадків рідкісного згустку крові в мозку, про який повідомлялося з 11 мільйонів щеплень, зроблених у Великобританії.

MHRA заявила, що буде досліджувати повідомлення про утворення згустків у мозкових венах (тромбоз синусових вен або CSVT), що виникають разом із зниженими тромбоцитами незабаром після вакцинації. Але агентство заявило, що використання вакцини слід продовжувати, і один чиновник заявив, що розповсюдження Великобританії, швидше за все, не зупиниться, навіть якщо зв’язок буде доведений.

Власний огляд виробника ліків, що охоплює понад 17 мільйонів людей, які вакцинувались в ЄС та Великобританії, не виявив жодних доказів підвищеного ризику утворення тромбів.

Всесвітня організація охорони здоров’я, яка цього тижня також підтвердила свою підтримку вакцині, яка залишається центральним елементом програми обміну вакцинами проти COVAX, планує в п’ятницю дати оновлення щодо власного огляду дорадчого комітету з питань вакцин.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини