ГоловнаІталіяНімеччина, Італія, Франція призупинили вакцинацію AstraZeneca через побічні ефекти

Німеччина, Італія, Франція призупинили вакцинацію AstraZeneca через побічні ефекти

Німеччина, Франція та Італія заявили в понеділок, що припинять вакцинацію AstraZeneca після того, як кілька країн повідомили про можливі серйозні побічні ефекти, але Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що не існує жодного доведеного зв’язку, і люди не повинні панікувати.

Тим не менше, рішення трьох найбільших країн Європейського Союзу призупинити щеплення AstraZeneca (AZN.L) призупинило, і без того неможливу кампанію вакцинації в 27 країнах ЄС.

Данія та Норвегія припинили робити вакцинацію минулого тижня після повідомлення про поодинокі випадки кровотечі, утворення тромбів та низький рівень тромбоцитів. Ісландія та Болгарія наслідували цей приклад, а Ірландія та Нідерланди оголосили про припинення у неділю.

Іспанія припинить використовувати вакцину принаймні на 15 днів, повідомляє радіо “Кадена Сер” з посиланням на неназвані джерела.

У понеділок найвищий вчений ВООЗ повторив, що не було задокументованих смертей, пов’язаних з вакцинами проти COVID-19.

“Ми не хочемо, щоб люди впадали в паніку”, – заявила Сумія Свамінанат на онлайн брифінгу для ЗМІ, додавши, що дотепер не було жодної асоціації, яка чітко визначалася б між так званими “тромбоемболічними подіями”, про які повідомлялося в деяких країнах, та вакцинами COVID-19.

Голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що у вівторок відбудеться засідання дорадчого комітету з питань AstraZeneca. Цього тижня також скликається регулюючий орган ЄС EMA для оцінки зібраної інформації щодо того, чи сприла вакцина AstraZeneca тромбоемболічним подіям у тих, хто був щеплений.

Німеччина, Італія, Франція призупинили вакцинацію AstraZeneca через побічні ефекти

Кроки деяких найбільш густонаселених країн Європи поглиблюватимуть занепокоєння щодо повільного випуску вакцин у регіоні, який страждає від нестачі через проблеми з виробництвом вакцин, зокрема AstraZeneca.

Минулого тижня Німеччина попередила, що вона стикається з третьою хвилею заражень, Італія посилює блокування, а лікарні в паризькому регіоні майже перевантажені.

Міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан заявив, що хоча ризик утворення тромбів низький, цього не можна виключати.

“Це професійне рішення, а не політичне”, – сказав Шпан, додавши, що він виконує рекомендації Інституту Пола Ерліха, німецького регулятора вакцин.

Франція заявила, що припиняє використання вакцини до очікування оцінки з боку EMA.

“Рішення, прийняте відповідно до нашої європейської політики, полягає у призупиненні, з обережності, вакцинації вакцинами AZ, сподіваючись, що ми зможемо відновити швидко, якщо керівництво EMA дозволить”, – сказав президент Франції Еммануель Макрон.

Італія заявила, що його зупинка є “запобіжним та тимчасовим заходом” до рішення ЕМА.

“Незабаром EMA зустрінеться, щоб прояснити будь-які сумніви, щоб вакцина AstraZeneca могла якнайшвидше відновитись у рамках вакцинації”, – сказав Джанні Реца, генеральний директор з профілактики в Міністерстві охорони здоров’я Італії.

Австрія та Іспанія перестали використовувати окремі партії, а прокурори в північноіталійському регіоні П’ємонт раніше вилучили 393 600 доз після смерті чоловіка через кілька годин після вакцинації. Це була друга область, яка зробила це після Сицилії, де двоє людей загинули незабаром після вакцинації.

ВООЗ звернулася до країн із закликом не припиняти щеплення проти хвороби, яка спричинила понад 2,7 мільйона смертей у всьому світі. Генеральний директор ВООЗ Тедрос заявив, що існують системи захисту громадського здоров’я.

“Це не обов’язково означає, що ці події пов’язані з вакцинацією проти COVID-19, але це звичайна практика їх розслідування, і це свідчить про те, що система спостереження працює і що діє ефективний контроль”, – сказав він на брифінгу для ЗМІ.

Великобританія заявила, що не має жодних занепокоєнь, тоді як Польща заявила, що вважає, що вигоди перевищують будь-які ризики.

EMA повідомляє, що станом на 10 березня було зареєстровано 30 випадків згортання крові серед близько 5 мільйонів людей, вакцинованих AstraZeneca в Європейському економічному просторі, який пов’язує 30 європейських країн.

Майкл Хед, старший науковий співробітник університету Саутгемптона, сказав, що рішення Франції, Німеччини та інших людей виглядають незрозумілими.

“Дані, які ми маємо, свідчать про те, що кількість побічних явищ, пов’язаних зі згустками крові, однакова (і, можливо, насправді нижча) у вакцинованих групах порівняно з невакцинованими групами населення”, – сказав він, додавши, що зупинка програми вакцинації має наслідки.

“Це призводить до затримок у захисті людей та потенційному збільшенню вагань вакцин внаслідок того, що люди, які бачили заголовки та, зрозуміло, стурбовані. Поки що немає жодних даних, які б справді обгрунтовували ці рішення”.

Однак старший німецький лікар-інфекціоніст сказав, що фонова частота 2-5 тромбозів на мільйон на рік була значно нижчою, ніж кількість 7 із 1,6 мільйона щеплених людей, на які посилається міністерство охорони здоров’я Німеччини.

“Це має бути причиною для припинення вакцинації в Німеччині до повного висвітлення всіх випадків, включаючи підозрі у Німеччині та Європі”, – сказав Клеменс Вендтнер, керівник спеціального підрозділу з надзвичайно заразних інфекцій, що загрожують життю клініки Швабінг у Мюнхені.

‘НЕЗВИЧАЙНІ’ СИМПТОМИ

Вакцина AstraZeneca була одним з перших і найдешевших, що була розроблена і запущена в обіг, оскільки коронавірус був вперше виявлений в центральному Китаї в кінці 2019 року, і він повинен стати опорою програм вакцинації у більшості країн, що розвиваються.

У понеділок Таїланд оголосив про плани продовжити вакцинацію англо-шведської фірми після припинення використання в п’ятницю, проте Індонезія заявила, що буде чекати звітування ВООЗ.

ВООЗ заявила, що її консультативна група розглядає звіти, пов’язані з вакцинами, і оприлюднить свої висновки якомога швидше. Але він заявив, що навряд чи змінить свої рекомендації, видані минулого місяця, для широкого використання, в тому числі в країнах, де південноафриканський варіант вірусу може зменшити свою ефективність.

EMA також заявила, що не було ознак того, що події були спричинені вакцинацією, і що кількість згустків крові, про які повідомлялося, не була вищою, ніж у загальній популяції.

Але декілька побічних ефектів, про які повідомляється в Європі, засмутили програми вакцинації, які вже спотикаються через повільне впровадження та скептицизм щодо вакцин у деяких країнах.

У понеділок Нідерланди заявили, що спостерігали 10 випадків можливих вартих уваги побічних ефектів від вакцини AstraZeneca, через кілька годин після того, як свою програму вакцинації призупинили, повідомляючи про потенційні побічні ефекти в інших країнах.

Недавня інформація вказує на “Дуже особливу, яка рідко зустрічається, форму тромбозу, яка, здається, деякі випадки мали місце незабаром після вакцинації. Звичайно, це підозріло і слід розслідувати”,сказала Анке Хакріде, професор вакцинології з Гронінгенського університету в Нідерланди.

Данія повідомила про “надзвичайно незвичні” симптоми у 60-річного громадянина, який помер від згустку крові після отримання вакцини. Ця сама фраза, яку в суботу використовувала Норвегія щодо трьох людей у ​​віці до 50 років, за якими вона говорила про лікування в лікарні.

Один із трьох медичних працівників, госпіталізованих в Норвегію після отримання вакцини AstraZeneca, помер, повідомили в понеділок органи охорони здоров’я, проте не було доказів, що причиною стала вакцина.

Раніше AstraZeneca заявила, що провела огляд, який охопив понад 17 мільйонів людей, вакцинованих у ЄС та Великобританії, який не показав жодних доказів підвищеного ризику утворення тромбів.

Довгоочікувані результати випробування вакцини в США на 30000 осіб, які зараз проводяться компанією AstraZeneca, зараз переглядаються незалежними спостерігачами, щоб визначити, чи є вакцина безпечним та ефективним, заявив у понеділок вищий американський чиновник.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини