ГоловнаАфганістанТалібан використав зброю проти жіночого протесту

Талібан використав зброю проти жіночого протесту

«Талібан» вистрілив в повітря, щоб придушити невелику демонстрацію жінок, які потребували, щоб нові лідери Афганістану поважали їх права, повідомив присутній на місці репортер AFP.

Шість жінок, які протестували у середній школі в східній частині Кабула, зажадали повернути дівчаток в середні школи, які нова афганська влада закрила для них на початку вересня.

Афганські жінки провели демонстрацію під гаслом «Не ламайте наші ручки, не кидайте наші книги, не закривайте наші школи», – повідомляє AFP.

Солдати розігнали акцію протесту пострілами в повітря і не дозволили іноземним журналістам висвітлювати захід.

«Демонстрація не узгоджена»

Мавлаві Насратуллах, представившись командиром спецпідрозділів в Кабулі, стверджував, що демонстрація «не була узгоджена з органами безпеки».

«У них є право на протест, як і в будь-якій країні, але вони повинні спочатку повідомити про це у відповідні органи», – додав він.

Незалежні протести спалахнули в багатьох містах Афганістану після захоплення влади в Кабулі 15 серпня талібами. Однак їх кількість зменшилася після того, як було оголошено, що будь-який несанкціонований протест буде «суворо покараний».

Відкриття коледжу для дівчаток?

Раніше у вересні таліби пообіцяли знову відкрити середні школи і коледжі для дівчаток, але деякі афганці скептично ставляться до цих обіцянок.

– Це був останній раз. Вони повторили, що дозволять нам повернутися до роботи, але цього не сталося, – сказала одна з афганських жінок-професорів в інтерв’ю французькому агентству.

Уроки в афганських школах були припинені в середині серпня після того, як таліби повернулися до влади і прозахідний уряд звалилося. Раніше вони були відновлені для хлопчиків і дівчаток в початкових школах.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Таліби хочуть заборонити жінкам відвідувати популярне туристичне місце

Виконувач обов'язків міністра пропаганди чесноти та запобігання пороку Мухаммад...

Іспанський крейсер зі зброєю для України причалив у порту польського міста Гдиня

Уряд Іспанії заявив, що найбільша в історії країни партія...

Австралія надає Україні гаубиці та боєприпаси

Австралія надає додаткову військову допомогу Україні у вигляді гаубиць...

МЗС Великобританії: Україні вже недостатньо постачати лише оборонну зброю

Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трусс заявила, що вже...