Європарламент відновив свої пленарні сесії в Страсбурзі

Більше року пандемія змушувала депутатів залишатися в брюссельському будинку або брати участь в засіданнях віртуально. Не всі хочуть повертатися з Бельгії до Франції.

Цей християнський демократ з Португалії і 80 її колег підписали лист, в якому стверджується, що багато співробітників парламенту тимчасово змінять місце роботи, не будучи щепленими від Covid-19.

«Доведеться перемістити значну кількість парламентського персоналу, і це може бути фактором ризику, – сказала Лідія Перейра. – Тому я думаю, було б розумніше дочекатися більш високого рівня вакцинації. Ми змогли б перебратися в Страсбург більш безпечним способом, ніж ми робимо це сьогодні. А в самому Страсбурзі ми знаходимося під великим обмеженням, тому що все ще закрито. Так що це буде незвичайною досвід».

Додаткові незручності створюють вимоги уявити після прибуття до Франції негативний результат ПЛР-тесту, а по поверненню в Бельгію або на батьківщину сісти на карантин. Може виникнути плутанина при пред’явленні різних довідок, виданих державної влади.

  ЄС виділив 10 мільйонів євро для посилення стійкості в регіонах України

Євродепутат зі Страсбурга збирається схвалити запровадження по всьому ЄС єдиного документа, що свідчить про відсутність коронавируса:

«Я вважаю символічним той факт, що ми збираємося голосувати в Страсбурзі за європейський ковідний сертифікат, який полегшить формальності при перетині кордонів, – сказав Фаб’єн Келлер. – Це допоможе відновити режим Шенгенської зони вільного пересування, а вона є важливим завоюванням Європейського Союзу. Врахуйте, що деякі співробітники приїхали з Брюсселя, але не всі».

  В ЄС визначають нові рамки відносин з Росією

Пленарна сесія в цей раз гібридна: деякі депутати братимуть участь в дебатах і голосувати по віддаленій зв’язку, а інші – очно.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини