Паспорт вакцинації ЄС: Як працюватиме цифрова сертифікація COVID в Європейському Союзі

З початку пандемії Європейський Союз та його держави-члени працюють у тандемі, щоб продовжувати транскордонне переміщення на континенті, не представляючи загрози для громадського здоров’я.

Зараз, коли програми вакцинації вже тривають, і все більше європейців щохвилини прищеплюються проти вірусу, міжнародні подорожі по Європі можуть отримати вкрай необхідний стимул. Зараз на паспорти вакцин ЄС покладають великі надії.

Що таке паспорт вакцини проти COVID

Щоб не помилково сприймати „паспорт імунітету”, так званий паспорт COVID – це засіб перевірки облікових даних COVID особи, що включає статус вакцинації, останні результати тесту та статус відновлення COVID для тих, хто заразився вірусом. Тим часом паспорт вакцини може обмежуватися показом лише статусу вакцинації проти COVID.

Паспорт вакцини працює, надаючи користувачам, авіакомпаніям, лабораторіям, прикордонним органам та іншим відповідним сторонам доступ до загальнодоступної бази даних. Залежно від потреби, вони могли потім витягувати або вставляти необхідну інформацію з бази даних або в неї.

Паспорт вакцинації ЄС: Як працюватиме цифрова сертифікація COVID в Європейському Союзі

Паспорт вакцини проти COVID в Європі

Цифровий зелений сертифікат

Європейський Союз (ЄС) запропонував “Цифровий зелений сертифікат” у третьому тижні березня. Це буде доказом того, що людина була щеплена проти COVID-19, отримала негативний результат тесту або відновилася від COVID-19, і дасть можливість “безпечним” людям вільно пересуватися в межах країн ЄС.

Цифровий зелений сертифікат буде доступний у цифровому або паперовому форматі безкоштовно для всіх європейців. Безпека та справжність сертифікатів буде підтверджена QR-кодом.

Цифровий зелений сертифікат буде дійсним у всіх державах-членах ЄС і відкритий для Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, а також Швейцарії. Він буде видаватися громадянам ЄС та членам їх сімей незалежно від їх національності, а також громадянам, які не є членами ЄС, які проживають у ЄС, та відвідувачам, які мають право подорожувати до інших держав-членів.

IATA Travel Pass та CommonPass

Найпоширеніший тип пропонованих паспортів COVID, який набуває все більшої популярності, був у формі програми для мобільного телефону. Такі організації, як IATA (Міжнародна асоціація повітряного транспорту) та WEE (Світовий економічний форум), розробляють такі програми, як Travel Pass та CommonPass App, щоб дозволити пасажирам безпечно орієнтуватися в міжнародних подорожах.

Перевізники Латвії та Сербії, AirBaltic та AirSerbia беруть участь у випробуванні програми IATA Travel Pass.

Додаток CommonPass також, ймовірно, буде запущений в Європі і буде прийнятий у більшості аеропортів.

Місцеві паспорти вакцин

Кілька держав-членів також відпрацьовують власні паспорти вакцин.

Ісландія була першою країною в ЄС, яка почала видавати сертифікати вакцин тим громадянам, які отримали обидві дози будь-якої затвердженої вакцини. Він також запустив веб-сайт «heilsuvera.is», щоб люди могли отримати сертифікат про щеплення в Інтернеті.

Данія планує використовувати свій паспорт вакцини “Coronapas” з Великодня. Наразі це лише для домашнього використання, але пізніше його сфера може бути розширена і на міжнародні подорожі.

  Індія повідомляє про 234 692 захворювань - черговий щоденний рекорд

Нещодавно Угорщина почала видавати картки імунітету вакцинованим або відновленим особам, щоб вони могли вводити без обмежень і могли користуватися свободою залишатися поза межами національної комендантської години 20:00.

Естонія та Польща також підготують власні цифрові сертифікати у вигляді QR-коду, що підтверджують вакцинацію.

Потенційні переваги паспорта вакцини

Оскільки все більше і більше країн відкривають свої кордони для вакцинованих мандрівників, паспорти вакцин все частіше розглядаються як логічний наступний крок до відновлення транскордонних поїздок.

Для Європи сподіваються, що паспорти вакцин зможуть впорядкувати процес перевірки в аеропорту чи на кордоні. Додаток дозволить пасажирам перевіряти, зберігати та ділитися з органами влади всіми сертифікатами про тестування та щеплення.

Як результат, пасажири зможуть зарекомендувати себе в безпеці та подорожувати безперешкодно без будь-яких обмежень. Країни зможуть послабити свої правила та вимоги до випробувань і ще раз зустріти міжнародних пасажирів з розпростертими обіймами.

  Qatar Airways здійснив перший рейс, повністю вакцинованих від COVID

Надалі теоретично також можна було б повністю відкрити школи та офіси, використовуючи паспорт COVID. Ресторанам, готелям, пляжам, садам, тематичним паркам, туристичним визначним пам’яткам та всім іншим громадським місцям може бути дозволено працювати на повну потужність для вакцинованих осіб.

Додатки застаріють від необхідності мати фізичні документи та забезпечать надійність онлайн-сертифікації.

Для боротьби з ризиком дискримінації тих, хто не може зробити щеплення за медичними або фінансовими ознаками, Комісія пропонує включити сертифікати тесту на COVID-19 та сертифікати для осіб, які одужали від COVID-19.

Потенційні ризики паспорта вакцини

Перш за все, не було беззаперечно доведено, що вакциновані особи не можуть переносити та передавати вірус іншим. Це означає, що навіть якщо вакциновані пасажири самі не захворіють, все одно існує ймовірність того, що вони можуть передати інфікування комусь іншому, піддаючи ризик місцевим жителям країни призначення.

Концепція сумнівна і з юридичної точки зору. Це посягає на конфіденційність даних і неминуче породжує можливість потрапляння особистої інформації в чужі руки.

Коли ЄС запровадить паспорт вакцини?

Усі країни мають різні терміни, але всі вони, ймовірно, будуть запущені вчасно до літнього сезону.

Єврокомісар з питань внутрішнього ринку Т’єрі Бретон під час інтерв’ю заявив, що сертифікат буде запущений в середині червня. Міністр закордонних справ, Європейського Союзу та співробітництва Іспанії Аранча Гонсалес Лая також заявила, що, хоча їх метою є зробити його доступним до середини травня, запуск, безумовно, не продовжиться після червня.

Додаток IATA Travel Pass стане доступним в Apple Store 15 квітня, хоча для Android-версії буде потрібно трохи більше часу.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Ізраїль відмовляється від масок для вулиці, але інші правила COVID-19 все ще діють

Перші ознаки мінливої ​​пандемії нарешті з'являються в усьому світі. За даними Reuters, в неділю Ізраїль полегшив деякі зі своїх протоколів COVID-19. Країна офіційно зняла частину...

Індія повідомляє про 234 692 захворювань – черговий щоденний рекорд

За даними міністерства охорони здоров'я Індія зафіксувала рекордний щоденний приріст 234 692 інфекцій Covid-19 за останні 24 години. За даними Reuters, це був восьмий рекордний...

В Домінікані продовжили комендантську годину для туристів

Республіка Домінікана повідомила про продовження комендантської години на травень 2021 року. Домінікана, комендантська година - травень 2021 Домінікана продовжила комендантську годину до 16 травня 2021 року....

Гібридні події: Формат сучасності і майбутнього?

Пандемія Covid-19 та змінене соціальне мислення вимагають нового погляду на майбутні формати подій. Гібридні події, що зростають протягом декількох років, стають дедалі популярнішими завдяки...
Погода

Останні новини