Знахідка століття: В Єгипті археологи виявили загублене “Золоте місто”

Єгипетська археологічна місія, очолювана відомим археологом Захі Хавасом, виявила 3000-річне “Золоте місто”, яке також називають “Піднесення Атона”.

Стародавнє місто було побудоване за правління Аменхотепа III, дев’ятого царя 18-ї династії, який правив Єгиптом з 1391 по 1353 р. до н. е. Це місто було активним під час спільного регентства великого короля зі своїм сином, знаменитим Аменхотепом IV / Ехнатоном. Він залишався у користуванні наступних царів Тутанхамона та Ай.

Місія Єгипту з подивом виявила найбільше адміністративне поселення у Стародавньому Єгипті.

“Багато закордонних місій шукали це місто і так і не знайшли. Ми розпочали свою роботу з пошуку моргального храму Тутанхамона, оскільки в цій місцевості були знайдені храми як Хоремхеба, так і Ай”, – сказав Хавасс.

“Вулиці міста оточені будинками, деякі з яких мають стіни заввишки до 3 метрів”, – продовжив Хавасс.“Місто простягається на захід, аж до знаменитого стародавнього села Дейр ель-Медіна”

Бетсі Брайан, професор єгиптології з Університету Джона Гопкінса в Балтиморі, США, сказала: “Це друге за значимістю археологічне відкриття з могили Тутанхамона”.

“Відкриття Загубленого міста не лише дасть нам рідкісний погляд на життя древніх Єгиптів, коли Імперія була в найбагатшому періоді, але також допоможе нам пролити світло на одну з найбільших загадок історії: чому Ехнатон і Нефертіті вирішують переїхати в Амарну?” – додав Брайан.

Площа розкопок знаходиться між храмом Рамесеса III у Медінет-Хабу та храмом Аменхотепа III у Мемноні. Єгипетська місія розпочала роботу в цій місцевості у пошуках могильного храму Тутанхамона.

Знахідка століття: В Єгипті археологи виявили загублене "Золоте місто"

Наступник Тутанхамона, цар Ай, побудував свій храм на місці, яке згодом примикало на його південній стороні до храму Рамесеса III в Медінет-Хабу.

Єгиптологи вважають, що храм Ай раніше міг належати Тутанхамону, оскільки там були знайдені дві колосальні статуї молодого короля. Північна частина храму все ще знаходиться під пісками.

Розкопки розпочались у вересні 2020 р., і вже через кілька тижнів, на превеликий подив команди, формування грязьової цегли почали з’являтися у всіх напрямках. Що вони виявили, це місце великого міста в хорошому стані збереження, з майже повними стінами та кімнатами, наповненими знаряддями повсякденного життя.

Археологічні шари залишалися незайманими протягом тисячоліть, залишені древніми жителями так, ніби це було вчора.

Першою метою місії було датування цього населеного пункту. Ієрогліфічні написи, знайдені на глиняних ковпаках винних посудин. Історичні довідки говорять нам, що поселення складалося з трьох королівських палаців короля Аменхотепа III, а також адміністративного та промислового центру Імперії.

Знахідка століття: В Єгипті археологи виявили загублене "Золоте місто"

Велика кількість археологічних знахідок, таких як кільця, скарабеї, кольорові глиняні посудини та грязьова цегла, на яких були ущільнені картуші короля Аменхотепа III, підтвердили датування міста.

Лише за сім місяців розкопок було виявлено кілька районів.

  Твердження про те, що стародавні єгиптяни були чорними неправдиве: Захі Хавасс

У південній частині місія знайшла пекарню, зону приготування їжі, печі та керамічну посуд. З його розмірів можна стверджувати, що кухня обслуговувала дуже велику кількість робітників і службовців.

Другий район, який досі частково охоплений, – це адміністративний та житловий район з більшими та впорядкованими одиницями.

Ця територія огороджена зигзагоподібною стіною, лише одна точка доступу веде до внутрішніх коридорів та житлових районів. Єдиний вхід змушує нас думати, що це була якась безпека, з можливістю контролювати вхід і вихід у закриті зони.

Зигзагоподібні стіни – один з рідкісних архітектурних елементів у давньоєгипетській архітектурі, в основному використовуваний наприкінці 18-ї династії. Третя область – цех.

Знахідка століття: В Єгипті археологи виявили загублене "Золоте місто"

З одного боку, виробнича зона для випуску цегли, яку використовували для будівництва храмів та прибудов. На цеглинах є печатки з картушем короля Аменхотепа III (Неб Маат Ра).

  Твердження про те, що стародавні єгиптяни були чорними неправдиве: Захі Хавасс

З іншого боку, велика кількість ливарних форм для виробництва амулетів та ніжних декоративних елементів. Це ще одне свідчення широкої діяльності у місті з виготовлення декорацій як для храмів, так і для гробниць.

На всіх розкопаних ділянках місія знайшла багато інструментів, що використовуються в певних видах промислової діяльності, таких як прядіння та ткацтво.

Також виявлено шлак для виготовлення металу та скла, але основна сфера такої діяльності ще не виявлена.

В одній із кімнат було знайдено два незвичайних поховання корови чи бика. Проводяться розслідування для визначення характеру та мети цієї практики.

І ще більш чудове поховання людини, знайденої з витягнутими на боці руками та залишками мотузки, обмотаної навколо колін. Розташування та положення цього скелета досить дивні, і триває більше розслідувань.

Знахідка століття: В Єгипті археологи виявили загублене "Золоте місто"

Ця цінна інформація не лише дає нам імена двох людей, які жили та працювали в місті, але підтверджує, що місто було активним і в часи співольства короля Аменхотепа III зі своїм сином Ехнатоном.

Під час розкопок також виявляється грязьова печатка з написами, які можна прочитати: “gm pa Aton”, що можна перекласти як “домен сліпучого Атона”, так називається храм, побудований королем Ехнатоном у Карнаку.

Як йде історія, через рік після виготовлення цього горщика місто було занедбане, а столиця перенесена в Амарну. Але це було? Чому? І чи було місто знову заселеним, коли Тутанхамон повернувся до Фів?

Знахідка століття: В Єгипті археологи виявили загублене "Золоте місто"

Лише подальші розкопки цього району виявлять, що справді сталося 3500 років тому.

На північ від поселення було виявлено велике кладовище, масштаби якого ще не визначені.

Наразі місія виявила групу зрізаних скелями гробниць різного розміру, до яких можна дійти сходами, висіченими в скелі. Вони мають спільну особливість будівництва гробниць із Долиною царів та Долиною вельмож.

Робота триває, і місія розраховує знайти незаймані гробниці, наповнені скарбами.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Єгипет розпочне мистецький фестиваль “Ніч Рамадана”

Палаци культури пропонують спеціальну програму для дітей, включаючи майстер-класи малювання. Фестиваль "Ніч Рамадана", організований Генеральним управлінням культурних палаців, повинен розпочатися в Північно-Каїрському настінному театрі на...

В Єгипті зняли рекламний відеоролик для залучення туристів

Орган Єгипту зі Сприяння Туризму підготував рекламний короткометражний фільм про Шарм-Ель-Шейх, який пояснює його систему безпеки та переваги. Фільм доступний арабською та англійською мовами,...

Твердження про те, що стародавні єгиптяни були чорними неправдиве: Захі Хавасс

Ми вважаємо, що походження древніх єгиптян було суто єгипетським на основі відкриття, зробленого британським єгиптологом Фліндерсом Петрі в Накаді, говорить відомий єгиптолог. Всесвітньо відомий єгиптолог...

Контейнерне судно EVER GIVEN офіційно конфісковано

Голова Суецького каналу Усама Рабі повідомив Youm7 у вівторок, що контейнерне судно MV EVER GIVEN було офіційно конфісковано, оскільки експлуатуюча компанія не бажає виплачувати...
Погода

Останні новини