ГоловнаЄгипетВ Єгипті представлена одна із світових туристичних ікон

В Єгипті представлена одна із світових туристичних ікон

Британська газета The Telegraph опублікувала звіт про туризм в Єгипті, демонструючи похоронну маску фараона Тутанхамона як одну із світових туристичних ікон, яку потрібно бачити протягом життя.

Єгипет розпочав у 2019 році світовий тур для 150 дорогоцінних артефактів із могили короля Тутанхамона. Сполучене Королівство стало третьою зупинкою туру, де відбулася виставка, починаючи з листопада 2019 року. Екскурсія повинна була тривати до кінця 2022 року.

Внаслідок нинішнього глобального стану здоров’я та пов’язаних з ним обмежень у всьому світі, світовий тур завершився. 28 серпня 2020 року артефакти, повернулися до Каїру. Колекція призначена для постійного експонування у Великому Єгипетському музеї, який зараз знаходиться в стадії будівництва.

В Єгипті представлена одна із світових туристичних ікон
Information About King Tutankhamun

Тутанхамон правив з 1333 р. до н. Відкриття британського археолога Говарда Картера в 1922 році значною мірою цілої могили Тутанхамона вважається одним з найзначніших археологічних відкриттів у сучасну епоху.

Золота маска Тутанхамона, мабуть, найвідоміший артефакт, коли-небудь знайдений в Єгипті. Британський археолог Говард Картер охарактеризував це як „прекрасний та унікальний зразок давнього портрета”. Він також зазначив, що це “має сумний, але спокійний вираз, що наводить на думку про молодість, яку передчасно наздогнала смерть”.

Маска вагою 10 кг – одне з найвідоміших творів мистецтва у світі і є дивом кваліфікованої майстерності. Виготовляється із шару чистого золота, інкрустованого склом, а також дорогоцінних та напівкоштовних коштовностей.

Смужки на головному уборі скляні, підводка для очей та брови зроблені з лазуриту, одного з улюблених каменів давньоєгиптян. Самі очі мають обсидіан (чорне вулканічне скло) і кварц.

В Єгипті представлена одна із світових туристичних ікон

Маска є не тільки чудовим прикладом давньої майстерності, але вона також показує, наскільки велика була міжнародна торгівля навіть у давнину, оскільки лазурит потрібно було імпортувати з Афганістану.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини