ГоловнаЄгипетВ Стародавньому Єгипті для туристів відкрили храм богині Ісіди

В Стародавньому Єгипті для туристів відкрили храм богині Ісіди

Міністерство туризму проводить консерваційні роботи над останнім храмом, побудованим у класичному давньоєгипетському стилі.

Протягом багатьох років храм Ісіди в провінції Асуан залишався житлом для птахів і кажанів, загублений серед імли часу і в основному забутий для сторонніх.

Однак міністерство туризму та старожитностей Єгипту нещодавно розпочало роботи з відновлення останнього храму, побудованого в класичному давньоєгипетському стилі. Після двох років роботи над великою археологічною пам’яткою храм був відкритий для відвідувачів, вперше після його відкриття 150 років тому.

Мустафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей, сказав, що в храмі відбувалися багатогранні реставраційні роботи. Він включав консервацію підлоги та колон, очищення стін від залишків екскрементів птахів та кажанів та встановлення дротяних вікон для запобігання проникненню птахів.

Відновлення та прибирання також відбувалися на написах біля входу до святині, а також видаляли сажу на стелі храму. Існуючі малюнки та кольори біля входу та бічних дверей храму також були збережені, а також столи для піднесення в залі гіпостилю.

Ідеально зберігся храм

Храм є надзвичайно значним археологічним відкриттям, завдяки тому, що він був знайдений збереженим у чудовому стані під час відкриття в 1871 році.

Будівництво 19-метрового храму розпочалося приблизно в 690 р. до н. е. під час правління фараона Птолемея III. Тут було побудовано місце для поклоніння богині Ісіді.

Храм побудований з піщанику і має дві двері, головна з яких увінчана орнаментом, увінчаним крилатим сонячним диском. Через ці двері відвідувачі потрапляють у зал із трьома відкритими кімнатами. На східній стіні середньої кімнати, яку також називають Санктум, було викарбувано кілька сцен принесення жертв.

У стінах храму також представлені сцени з єгипетської міфології, оскільки Ісіда повертає Осіріса до життя, народжує Гора та муміфікує Осіріса після його смерті.

Храм Ісіди спочатку знаходився на острові Філи, а потім був перенесений на острів Агілкія після будівництва Асуанської високої греблі. Він присвячений Ісіді, її чоловікові Осірісу та її синові Гору.

З перших часів острів Філа був священним для богині Ісіди. Комплекс Храму Ісіди був завершений Птолемеєм II Філадельфом (285–246 рр. до н. е.) Та його наступником Птолемеєм III Евергетом (246–221 рр. до н. е.).

Його прикраси датуються періодом пізніших Птолемеїв та римських імператорів Августа та Тиберія (27 р. до н. е. – 37 р. н. е.), але так і не були завершені. Римський імператор Адріан (117-138 рр. н. е.) додав ворота на захід від комплексу. Інші невеликі храми або святині, присвячені єгипетським божествам у комплексі, включають храм Імхотепа, один Хатору та каплиці Осіріса, Гора та Нефтиди.

В Стародавньому Єгипті для туристів відкрили храм богині Ісіди

Екскурсія в храмі

У храм є два входи, в тому числі один із західної сторони, де головний вхід розташований посередині фасаду, а другий – вкрай ліворуч від головного входу.

До задньої стіни головного залу можна помилуватися чудовими сценами, на яких зображений король, що робить жертви богам Сатету, Анкету і Хнуму, відомим як Асуанська трійця.

Під час останніх реставраційних робіт у храмовому комплексі було виявлено численні коптські написи, а також рідкісні архітектурні малюнки на стінах, що ілюструють оригінальне планування храму. Також серед відкриттів були залишки римських та ісламських цегляних житлових будинків.

Посередині фасаду храму розташовані величні головні ворота, прикрашені барвистими сценами та текстами, і над якими можна знайти крилатий сонячний диск, зображений посередині. Вхід веде до поперечного залу, що містить три кімнати посередині залу Святих.

Цей розділ містить три величезні гранітні вівтарі в залі, два з яких розташовані в північному коридорі головного залу. Інший вівтар розташований у південному коридорі, на додаток до іншого, що знаходиться всередині Палати Святих.

Всі ці вівтарі містять написи титулів фараона Птолемея IV, а також деякі живописні сцени на південному стовпі залу, що представляють групу святих. Останнє відкриття підтверджує, що храм використовувався як церква в пізніші періоди.

Як туди добратися

Храм Ісіди розташований на східному березі Нілу в Асуані, поруч зі східною огорожею міста. Відвідувачі можуть дістатися на таксі або автобусі, перш ніж вирушити на човні до східного берега, щоб насолодитися храмом.

Ціни на квитки

Для дорослих єгиптян та арабів вхідні квитки коштують 10 EGP з особи, тоді як для єгипетських та арабських студентів квитки становлять 5 EGP. Вхід для дітей до шести років безкоштовний.

Усі інші національності можуть придбати квитки за EGP 60 для дорослих та EGP 30 для студентів, а для дітей віком до шести років – безкоштовний.

За фотозйомку в музеї, який працює щодня з 7:00 до 17:00, стягується додаткова плата.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини