ГоловнаЄгипетСальвагер сподівається звільнити судно, що блокує Суецький канал, до початку наступного тижня

Сальвагер сподівається звільнити судно, що блокує Суецький канал, до початку наступного тижня

Гігантське контейнерне судно, заземлене в Суецькому каналі, може бути звільнене до початку наступного тижня, якщо важчі буксири, днопоглиблювальні роботи та припливи зможуть його зруйнувати, заявила голландська фірма, яка працює над звільненням судна.

400-метровий “Ever Give” вклинився по діагоналі через сильний вітер у вівторок, порушивши глобальне судноплавство, заблокувавши один з найбільш жвавих водних шляхів у світі.

Близько 15% світового судноплавного руху проходить через канал, а десятки суден чекають на водному шляху та навколо його північного та південного входів.

Земснаряди вилучили близько 20 000 тонн піску з його носової частини до п’ятниці, але витягування корабля було припинено на ніч.

“Ми прагнемо зробити це після вихідних, але все потрібно буде розрахувати”, – сказав Пітер Бердовський, виконавчий директор Boskalis.

Боскалісу належить Smit Salvage, який був залучений цього тижня, щоб допомогти Управлінню Суецького каналу зсунути корабель.

Сальвагер сподівається звільнити судно, що блокує Суецький канал, до початку наступного тижня

“Лук справді застряг у піщаній глині, але корма не вдавлена ​​повністю в глину, що є позитивним фактором. Ми можемо спробувати використати це як важіль, щоб звільнити його”, – сказав Бердовський.

“Важкі буксири загальною місткістю 400 тонн прибудуть на ці вихідні. Ми сподіваємось, що поєднання буксирів, виїмка піску на носі та приплив дадуть нам змогу звільнити корабель на початку наступного тижня”.

Ставки перевезення танкерів з нафтопродуктами майже подвоїлися після того, як судно опинилося на мелі, а блокада змішала глобальні ланцюги поставок, що загрожує дорогими затримками для компаній, які вже мають справу з обмеженнями COVID-19.

Якщо воно затягнеться, вантажовідправники можуть вирішити проїхати навколо мису Доброї Надії, додавши близько двох тижнів до поїздок та додаткових витрат на паливо.

Три судноплавні агенти заявили в суботу, що жодне з кораблів, що чекають біля входів у канал, ще не вимагало перенаправлення.

Бердовський заявив, що на вихідних буде підведений наземний кран, який може полегшити вантаж, розвантажуючи контейнери, хоча експерти попереджають, що такий процес може бути складним і тривалим.

“Якщо наступного тижня нам не вдасться його звільнити, нам доведеться вийняти з носової частини близько 600 контейнерів, щоб зменшити вагу”, – сказав він.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини