Нікола Тесла буде зображений на майбутній євро-монеті Хорватії

Відомий винахідник Нікола Тесла, який народився в хорватському селі Смільян, буде одним з мотивів хорватської монети євро.

Рішення про мотиви майбутніх хорватських монет євро було прийнято Валютним комітетом Національного банку Хорватії, взявши до уваги думку громадян.

Близько 50 000 громадян проголосували за п’ять мотивів – хорватські червоно-білі шашки, географічну карту Хорватії, куна, глаголицю і зображення Дубровника – в той час як найбільш популярним мотивом громадськості був мотив Тесли.

Хорватські шашки будуть основою всіх монет, а на монеті 2 євро буде представлена ​​карта Хорватії. На монеті в 1 євро буде куна, а на монеті в 50, 20 і 10 центів – Тельсен. Глаголиця буде використовуватися в якості мотиву на монеті номіналом 5, 2 і 1 цент.

Глаголиця (Фото: Марино Павлетік / Creative Commons)
Глаголиця (Фото: Марино Павлетік / Creative Commons)

Комітет тепер представить свою остаточну пропозицію, що має бути розглянута Національною радою щодо запровадження євро в якості офіційної валюти в Республіці Хорватія з прийняттям остаточного рішенням уряду, повідомив Національний банк Хорватії.

На підставі обраних мотивів Національний банк Хорватії оголосить на початку серпня відкритий тендер на розробку концептуального дизайну (графічного представлення) національнї монети.

Карта Хорватії
Карта Хорватії

В середині жовтня цього року Хорватський національний банк відправить графічно оформлені мотиви національного боку монет євро в Європейську Комісію та Раду Європейського Союзу для затвердження всім членам зони євро.

  Автокатастрофа автобуса в Хорватії: щонайменше 10 людей загинули

За даними Хорватського національного банку, шахівниця отримала найвищий середній бал, за нею слідувала географічна карта Хорватії, глаголиця, куна і Дубровник, причому останній мотив був значно нижче, ніж інші мотиви.

Під час голосування громадяни представили понад 11000 власних пропозицій, і серед них найпопулярнішим був мотив Ніколи Тесли (2599 пропозицій).

Найпопулярніші публічні пропозиції:

Нікола Тесла – 2599 голосів; 22,8% від усіх голосів;
Краватка – 1063 голоси; 9,3%
Водонапірна вежа Вуковар – 419 голосів; 3,7%
Хорватська коса – 358 голосів; 3,1%
Далматинець – 311 голосів; 2,7%

  Автокатастрофа автобуса в Хорватії: щонайменше 10 людей загинули

Очікується, що Хорватія виконає всі вимоги і приєднається до єврозони на початку 2023 року, заявив раніше прем’єр-міністр країни.

Згідно з опитуванням громадської думки, проведеним в травні, 13% громадян Хорватії рішуче підтримують введення євро, а ще 48% в цілому підтримують його. Більшість громадян (56%) вважають, що введення євро піде на користь державі, але 40% респондентів вважають, що євро зробить негативний вплив.

Джерело: croatiaweek.com

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини