ГоловнаТуризмЗимовий сезон в Альпах стає під загрозою

Зимовий сезон в Альпах стає під загрозою

За останні пару місяців було багато розмов про вплив пандемії Covid-19 на індустрію туризму. Тим часом, майже непоміченою залишається ще одна важлива проблема – зміна клімату.

Зміна клімату надає особливо сильний вплив на гірські регіони в усьому світі, і це, очевидно, також відноситься до Альп. Площі льодовиків зменшуються, лісові лінії зміщуються, а тривалість фази снігового покриву взимку стає коротшим. Відповідно зимовий сезон в Альпах також стає коротшим. Це підтверджують останні дані аналізу погодних даних.

Зимовий сезон в Альпах стає під загрозою

Зимовий сезон значно коротше, ніж у 1970-ті роки

Під керівництвом дослідного інституту Eurach в Больцано дані сотень вимірювальних станцій у Франції, Італії, Швейцарії, Німеччини, Австрії та Словенії були рівномірно проаналізовані.

Згідно з дослідженням, сніговий сезон в Альпах зараз набагато коротше, ніж у 1970-х роках. Вчені з’ясували, що на глибині нижче 2000 метрів в цьому аспекті спостерігалося зменшення тривалості фази сніжного покриву від 22 до 34 днів, в залежності від висоти і регіону.

За підрахунками вчених, середня висота снігового покриву з листопада по травень зменшувалася в середньому на 8,4% за десятиліття.

Хоча є деякі розбіжності між різними регіонами альп, згідно з дослідженням, 1970-і і 1980-і роки були в основному сніговими. Потім був малосніжний період в кінці 1980-х – початку 1990-х років.

Проблема зимового туризму

Сніговий покрив відіграє важливу роль не тільки для фауни і флори Альп, але і для зимового туризму, сільського господарства, водопостачання та гідроенергетики. Якщо ця тенденція збережеться і сніжний сезон в Альпах ще більше скоротиться, важко сказати, чи вдасться взагалі насолодитися відпусткою в засніжених горах в далекому майбутньому.

Хоча дослідники з шести альпійських країн не вивчали безпосередньо зв’язок між зміною клімату і сніжним покровом, очевидно, що сніг тане раніше і швидше через більш високих температур. Це підтвердив Майкл Матіу з Інституту спостереження Землі при Eurac Research.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туристка із Сінгапуру зникла безвісти під час відпустки в Іспанії

Повідомляється, що 39-річна громадянка Сінгапуру прилетіла до міста Хавеа...

Потужне виверження вулкана відбулося в Індонезії

В Індонезії сталося сильне виверження вулкана Руанг. Влада побоюється...

Єгипет накриває депресія та різкі погодні гойдалки з піском та пилом

Єгипет накриває депресія — у метеорологічному сенсі: саме так...

У Туреччині назвали наскільки готелі підвищать ціни

Якщо в Туреччині хочуть отримати дохід від туризму, який...

Для туристів запустили безкоштовний рейс без вказівки кінцевого пункту: про нього капітан оголосив за 2 години після зльоту

Оригінальним способом вирішила порадувати своїх туристів – учасників програми...