ГоловнаCOVID Travel NewsКультова бухта Майя-Бей у Таїланді нарешті знову відкрита - і нові правила...

Культова бухта Майя-Бей у Таїланді нарешті знову відкрита – і нові правила для відвідувачів

Після майже чотирирічної перерви затока Майя-Бей (уславлена ​​фільмом Леонардо Ді Капріо “Пляж”) знову відкриється для відвідувачів 1 січня 2022 року, підтвердив Департамент національних парків Таїланду.

З його драматичними карстовими скелями, дрібним білим піском і бірюзовою затокою у формі монети бухта Майя Бей, частина національного парку Хат Нопхарат Тара – Му Ко Пхі Пхі відповідає навіть голлівудським стандартам тропічного раю. Якщо ви бували в Таїланді, то швидше за все відвідали його самі; на піку популярності у 2018 році, за оцінками, до 6000 людей щодня припливали до бухти Майя.

Однак за ширини всього 15 метрів і довжини 250 метрів відносно невелика бухта стала жертвою власної популярності. Відвідувачі залишали після себе сміття, ушкоджували рослини та пісок, лякали тварин, а якорі човнів, як вважають, знищили до 50% коралів затоки Майя. Знімки тисяч туристів, що заполонили природну зону, що нібито охороняється, викликали обурення тайських громадян, і в 2018 році керівництво парку різко закрило бухту.

Дата повторного відкриття затоки Майя-Бей

Спочатку передбачалося, що закриття триватиме чотири місяці. Але розуміючи, що для відновлення природи бухти, а також для встановлення інфраструктури, необхідної для її захисту, знадобиться набагато більше часу, чиновники поступово продовжили термін заморозки до чотирьох років і, нарешті, цього тижня підтвердили, що бухта відкриється у січні 2022 року. через два місяці після того, як Таїланд почав приймати вакцинованих туристів із 63 країн.

“Майя Бей постійно користується інтересом з боку туристів з усього світу. Але це також призвело до погіршення стану (природної зони), особливо коралів”, – сказав міністр природних ресурсів та довкілля Варавут Сілпа-Арча у заяві, переданій CNN. “Після закриття бухти Майя-Бей для її відродження та відновлення, досі вона повернулася в добрий стан”.

Нові правила в’їзду для відвідувачів затоки Майя-Бей

Після того, як у 2018 році вхід до бухти Майя-Бей був забарикадований, його ретельно очистили від сміття; були висаджені дерева, рослини та корали. Потім почалася робота зі створення абсолютно нової туристичної інфраструктури в бухті та навколо неї. Було збудовано дощатий настил, щоб обмежити збитки піску та рослинам, а майбутні відвідувачі діставатимуться до бухти Майя через плавучий док, розташований за карстовими скелями, що означає, що човнам більше не буде дозволено кидати якір у самій бухті.

І, можливо, найголовніше – парк вирішив обмежити кількість відвідувачів бухти Майя. Воропот Ломлім, голова національного парку Hat Noppharat Tara – Mu Ko Phi Phi, повідомив Lonely Planet, що в майбутньому кількість відвідувачів буде обмежена 300 людьми в одну з семи або восьми змін на день з 10 ранку до 4 вечора, тобто загальна кількість щоденних відвідувачів. буде обмежено 3000 осіб.

Тварини повертаються до затоки Майя

Як виявилося, заморозка пішла на користь природному середовищу затоки Майя. Минулого року національний парк розмістив на своїй сторінці у Facebook фотографії та відеоролик про бухту. Знімки, на яких була зображена недоторкана, недоторкана, вільна від людей бухта, не могли бути більш контрастними в порівнянні з тими, що були зроблені лише кілька років тому, і викликали фурор у тайських соціальних мережах. Крім того, до затоки Майя повернулися тварини. Підводна камера, встановлена ​​в бухті, дозволила вченим нарахувати до 100 чорноперих акул; у 2018 році вважалося, що їх лише шість.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода