ГоловнаВізиЩе одна країна ЄС вимагає заборонити росіянам в'їзд до Європи

Ще одна країна ЄС вимагає заборонити росіянам в’їзд до Європи

Влада Польщі вкотре відкрито заявила про свої погляди щодо РФ — уряд цієї країни повністю підтримав пропозицію естонської влади про запровадження загальноєвропейської заборони на в’їзд російських туристів і громадян РФ в інших статусах. Причиною офіційно називається війна РФ в Україні. Позицію Польщі щодо цього розкрив прес-секретар країни Петер Мюллер. Раніше вимагали припинити видачу шенгенських віз росіянам не лише Естонія, а й Фінляндія та Латвія.

«Я скажу в цілому, оскільки я не знаю деталей пропозицій, що розглядаються, що Польща повністю підтримує далекосяжні санкції. Отже, ми підтримуємо такі дії, особливо ті, які ініційовані нашими партнерами з Центральної та Східної Європи», — наводимо цитату Мюллера. Однак, за даними російської преси, у представництві ЄС у Москві стверджують, що на рівні ЄС поки не прийнято жодного рішення про відміну видачі віз росіянам.

Нагадаємо, естонський уряд посилив свої заклики заборонити видачу шенгенських віз громадянам Росії у рамках санкцій проти РФ. Сигналом до цього рішення стало зростання кількості заявників з 15 липня, коли РФ зняла обмеження на поїздки своїх громадян через коронавірус. У той же час, кількість росіян, які мають дійсні візи для поїздок до ЄС, також збільшилася.

Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс нещодавно заявив, що шенгенські візові правила не дозволяють Естонії перешкоджати в’їзду до Естонії осіб, яким було видано візу іншої країни Шенгенської угоди, наполягаючи на тому, що це питання має вирішуватися на рівні ЄС. «У нас спільний Шенгенський простір, а це означає, що люди, які мають візи інших країн, можуть приїжджати до Естонії і часто використовують її як транзитну країну», — зазначив міністр.

Однак на тлі цих заяв країна вирішила більше не видавати візи чи посвідки на проживання російським студентам з метою навчання в Естонії (подробиці читайте за посиланням). Водночас російські та білоруські працівники більше не можуть реєструвати роботу в Естонії з віз, виданих іншими країнами ЄС. Міністр закордонних справ країни Урмас Рейнсалу також зазначив, що обмеження на поїздки для російських громадян мають бути узгоджені на рівні ЄС.

Дебати про російські санкції тривають і в інших країнах ЄС. Зокрема, це відбувається в країнах, що межують із Росією, зокрема у Фінляндії, де більшість фінського парламенту хоче припинити видачу віз громадянам Росії (подробиці тут).

Фінське МЗС запропонувало такі шість варіантів обмеження російського туризму:

  1. повністю припинити видачу віз для росіян;
  2. обмежити кількість прийнятих заяв на отримання візи;
  3. дозволити в’їзд до Фінляндії з Росії лише родичам жителів Фінляндії з поважних причин;
  4. скасувати дію всіх віз, виданих громадянам Росії;
  5. закрити кордони пасажирських перевезень;
  6. підтримати спільне рішення ЄС щодо цієї ситуації.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини