ГоловнаВізиРосійським студентам закрили доступ до Естонії

Російським студентам закрили доступ до Естонії

Естонська влада зробила ще один крок щодо посилення обмежень щодо РФ та її громадян – новим указом прийнято позбавити російських студентів можливості навчатися в Естонії. Інформація про санкції стала відомою із заяви, опублікованої 28 липня Міністерством закордонних справ Естонії.

Згідно з документом, громадяни Росії більше не можуть отримувати візи або дозвіл на проживання з метою навчання в Естонії. Водночас, російські та білоруські туристи, які приїжджають на заробітки до Прибалтійської країни, більше не можуть влаштовуватися на роботу там за візами, виданими іншими країнами ЄС.

«Уряд Естонії схвалив санкцію, яка обмежує російських громадян у зверненні за дозволом на тимчасове проживання чи візами з метою навчання в Естонії. Крім того, санкція, встановлена ​​регламентом, передбачає, що громадяни Росії та Білорусі можуть реєструвати короткострокову зайнятість лише за наявності діючої візи, виданої Естонією», – йшлося у заяві МЗС.

Коментуючи це рішення, міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу вкотре назвав війну РФ в Україні невиправданою, додавши, що вона не лише грубо порушує територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України, а й загрожує безпеці Естонії та Євросоюзу.

«Продовження санкцій проти Росії має важливе значення для забезпечення невпинного тиску на країну. Якщо санкції допоможуть зупинити РФ, це позитивно вплине на нашу власну безпеку», – висловився він.

Заборона на роботу в Естонії

Щодо обмежень щодо ділових туристів на зайнятість у північноєвропейській країні, то у відомстві пояснили, що нове рішення стосується всіх росіян та білорусів, які мають законний дозвіл на проживання, виданий іншою державою-членом ЄС. Водночас громадяни Росії та Білорусі не зможуть звертатися за довгостроковою візою до представництв Естонії у Росії та Білорусі з метою короткострокового працевлаштування в Естонії. «За допомогою цієї поправки ми виключимо сценарії, в яких застосовується короткострокова шенгенська віза, наприклад, з туристичною метою з іншої держави-члена, щоб обійти чинні санкції», – додав міністр.

Нагадаємо, раніше цього тижня естонська влада заборонила в’їзд до країни учасникам російської поп-групи «Руки вгору» під приводом того, що група підтримує війну Росії в Україні: «Туристичні та розважальні поїздки для громадян Росії не є виправданими, особливо в контексті прийому російських артистів, які вирушають до підконтрольних Росії регіонів України для проведення концертів». Після цього рішення офіційна представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова відреагувала та назвала естонський уряд диктатурою.

Питання про заборону російським туристам звертатися за візами до ЄС та Шенгенську зону обговорюється між владою ЄС та державами-членами з кінця лютого. Він також кілька разів використовувався у рамках санкцій проти Росії. Так, сусідня Фінляндія також настроєна закрити всі «лазівки» російських туристів і хоче припинити видачу віз громадянам РФ (подробиці тут).

Свіжі новини

Погода

Схожі новини