МЗС заявляє, що військова підготовка Росії біля кордону “суттєво збільшує дезінформацію та пропаганду”

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив у п’ятницю військові навчання Росії біля свого кордону, окремо з британськими та німецькими колегами.

У заяві МЗС України йдеться про те, що Кулеба поінформував британського президента Домініка Рааб про діяльність Росії, “не лише військову ескалацію на лінії зіткнення з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей та в Криму, а й значне збільшення дезінформації та пропаганди”.

Відзначаючи, що російська “пропаганда” триває, щоб створити помилкове уявлення про те, що Україна планує військові дії, “це повна нісенітниця”, – сказав він. “Як раз навпаки, Україна завжди прагнула і продовжує прагнути миру”.

Рааб заявив, що Лондон уважно стежить за діяльністю Росії та висловив солідарність Великобританії з Україною.

“Будь-яка спроба Росії створити широкомасштабну військову ескалацію матиме для неї важкі наслідки”, – сказав він, згідно із заявою міністерства.

Пізніше Кулеба заявив у Twitter, що розмовляв із німецьким Хайко Маасом по телефону на ту ж тему.

  Голова МЗС Болгарії підтвердила свою повну підтримку України

“Я подякував Німеччині за підтримку і запевнив свого колегу, що Україна повністю віддана політично-дипломатичним засобам досягнення деокупації своїх територій”, – сказав Кулеба.

Маас заявив, що вони пильно стежать за ситуацією на українсько-російському кордоні. “Ми погоджуємося з Україною, що деескалація зараз є вкрай важливою, щоб не піддавати ризику припинення вогню”, – сказав він.

Напруга на кордоні Україна-Росія

30 березня Руслан Хомчак, головнокомандуючий Збройними силами України, заявив, що Росія розмістила своїх військових поблизу українського кордону для проведення “навчань”.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія перемістила свої збройні сили на свою територію “на власний розсуд” і “нікому не загрожує”.

Російські сили увійшли на Кримський півострів в лютому 2014 року, коли президент Росії Володимир Путін офіційно розділив регіон на два окремі федеральні суб’єкти Російської Федерації наступного місяця.

Туреччина та США, а також Генеральна Асамблея ООН вважають анексію незаконною, як і ЄС, який ввів санкції проти Росії за вилучення.

  Голова МЗС Болгарії підтвердила свою повну підтримку України
Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Кремль заявляє, що будь-яке введення військ НАТО в Україну посилить напругу

Кремль заявив у п'ятницю, що будь-яке розміщення військ НАТО в Україні призведе до подальшої напруженості біля російських кордонів і змусить Москву вжити додаткових заходів...

Україна запросила французький бізнес до участі у Великому будівництві

У ході робочого візиту до Франції міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч бізнес-ради з представниками великого та середнього французького бізнесу. Співорганізатором виступила організація...

Україну та Молдову об’єднує не лише спільний кордон

4 серпня міністр закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова Олег Цуля здійснив перший свій візит у статусі міністра в Україну, під час якого...

Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у низки країн

Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у Посла Грецької Республіки Васіліоса Борноваса та Посла Канади Лариси Галадзи. Під час розмови з Послом Грецької Республіки...
Погода

Останні новини