ГоловнаМедицинаПонад 1,2 мільйона людей померли через стійкість до ліків

Понад 1,2 мільйона людей померли через стійкість до ліків

Понад 1,2 мільйона людей у ​​всьому світі померли від інфекцій із лікарською стійкістю у 2019 році, повідомляє Reuters з посиланням на нову доповідь.

Кількість жертв захворювань, викликаних стійкими до антибіотиків бактеріями, перевищує кількість померлих від ВІЛ/СНІДу або малярії.

Звіт фінансувався Фондом Білла та Мелінди Гейтс, неурядовою організацією Wellcome Trust у Лондоні та британськими органами охорони здоров’я.

Органи охорони здоров’я у всьому світі неодноразово попереджали, що кількість лікарських бактерій та інших мікробів зростає через неправильне або надмірне використання антибіотиків. Це сприяє тому, що мікроорганізми стають “супербактеріями“.

Звіт “Глобальне дослідження стійкості до протимікробних препаратів”, який був опублікований у журналі “Lancet”, показує, що бактеріальна стійкість безпосередньо відповідає за 1,27 мільйона смертей і пов’язана з приблизно 4,95 мільйона смертей. У ході дослідження було проаналізовано інформацію з 204 країн та територій.

“Ці нові дані показують справжній масштаб стійкості до протимікробних препаратів у всьому світі… Попередні оцінки передбачали 10 мільйонів смертей на рік від стійкості до протимікробних препаратів до 2050 року, але тепер ми точно знаємо, що ми набагато ближчі до цих цифр, ніж думали”, – говорить Кріс Мюррей, співавтор дослідження та професор Вашингтонського університету.

Минулого року Всесвітня організація охорони здоров’я попередила, що жодного з 43 антибіотиків, які перебувають у розробці або нещодавно схвалених препаратів, недостатньо для боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Фрукти та овочі, що очищають організм від нікотину».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Росії з’явився чорний ринок ліків

Російський регулятор охорони здоров'я висловив занепокоєння щодо перепродажу фармацевтичних...