ГоловнаМедицинаДослідники виявили скільки чашок кави на день знижують ризик хвороби Альцгеймера

Дослідники виявили скільки чашок кави на день знижують ризик хвороби Альцгеймера

Австралійські дослідники виявили, що люди, які п’ють каву щодня, з віком, мають менший ризик розвитку когнітивних порушень.

Це пояснюється тим, що вони мають повільніше накопичення амілоїдних білків в мозку, що є основною причиною хвороби Альцгеймера. Результати опубліковані в журналі Frontiers of Aging Neuroscience.

Аналізуючи дані великого обсерваційного дослідження, проведеного протягом десятиліття Університетом Едіт Коуен, автори виявили зв’язок між кавою і кількома важливими маркерами, пов’язаними з хворобою Альцгеймера.

“Ми виявили, що учасники, які вживають каву в більшій кількості, мали менший ризик розвитку легких когнітивних порушень, які часто є попередниками хвороби Альцгеймера і самої хвороби Альцгеймера”, – сказав провідний автор у прес-релізі. Доктор Саманта Гарднер з Центру за досконалість у дослідженнях та лікуванні хвороби Альцгеймера в Медичній школі Університету Едіт Ковен.

Результати показують, що у любителів кави зміни в областях мозку, відповідальних за виконавчі функції, які включають планування, самоконтроль і увагу, з часом менш впливають.

«Кава може бути особливо корисною для літніх людей, які піддаються ризику когнітивних порушень, але не мають симптомів», – каже доктор Гарднер. «Можливо, ми зможемо розробити рекомендації для людей середнього віку, і ми сподіваємося, що це матиме тривалий ефект».

У цьому дослідженні автори не ставили за мету визначити оптимальну добову дозу споживаної кави, але, за словами дослідників, дві чашки в день точно не зашкодять.

«Якщо середня чашка домашньої кави становить 240 грамів, збільшення кількості до двох чашок на день може знизити ризик погіршення когнітивних функцій через 18 місяців на 8% і зменшити швидкість накопичення амілоїду в мозку за той же період. приблизно на 5%», – розповідає науковець.

При хворобі Альцгеймера амілоїд накопичується і утворює бляшки, які є токсичними для мозку. Дослідники виявили, що цей процес відбувається повільніше у тих, хто п’є каву регулярно. Але чи пов’язано це з кофеїном чи іншими речовинами, що містяться в каві, поки неясно. Дослідники ще не визначили, які саме інгредієнти кави сприяють її позитивному впливу на здоров’я мозку.

Попередні дослідження показали, що необроблений кофеїн ефективний у запобіганні пошкодження пам’яті у мишей. Оброблені кавові напої зазвичай не містять сирого кофеїну, але є й інші речовини, такі як кафестол, кахвеол та ейкозаноїл-5-гідрокситриптамід, які також виявили свою ефективність.

Дослідники також не аналізували, чи змінюється вплив кави на мозок залежно від способу приготування та чи додають молоко чи цукор.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

8 годин це міф: вчені розповіли, скільки треба реально годин для сну людині щодня

Більшість людей думають, що восьмигодинний сон – це оптимальна...

Сполука, що міститься в розмарині, може допомогти у боротьбі з COVID-19 та запаленням

З'єднання, знайдене у траві розмарину, може стати зброєю у...

Деменція: три «основних» продукти, які «пошкоджують» пам’ять і викликають когнітивні порушення

Деменція залишається однією з найактуальніших медичних проблем 21 століття....

Вчені зробили революційне відкриття про ймовірну причину хвороби Альцгеймера

Австралійські дослідники зробили революційне відкриття про ймовірну причину хвороби...