Африка 2021: мистецтво, культура і спадщина

2021 рік відзначається в Африці під гаслом «Мистецтво, культура та спадщина: важелі побудови такої Африки, яку ми хочемо». Ця тема, представлена ​​на саміті Африканського союзу (АС), визнає роль мистецтва, культури та історичної спадщини як каталізаторів соціально-економічного розвитку та інтеграції африканського континенту в умовах пандемічного кризи Covid-19.

У своїй вітальній промові в якості нового голови Африканського союзу 6 лютого 2021 року президент Демократичної Республіки Конго Його Високоповажність Фелікс Чісекеді назвав мистецтво, культуру і спадщину «серцем африканського Відродження» та «це можливість повернутися до наше коріння». Він процитував колишнього президента Сенегалу і відомого поета Леопольда Седара Сенгора, який сказав: «Культура – це початок і кінець всього».

Африка 2021: мистецтво, культура і спадщина

Дійсно, африканський континент всесвітньо відомий своїм культурним і природним розмаїттям, а також багатством мистецтва, реалізований в його ремеслах, традиційному одязі, кухні, музиці і мовами. Тема року для Австралії може стати ключовим моментом, коли зросте гордість за багату культуру і спадщину Африки.

Культурні заходи Марокко в Африці

Відносини між Марокко і Африкою століттями були відзначені узами співробітництва; Африканська політика була закріплена в марокканській дипломатії з моменту існування Марокко як державного утворення, яка заявила про себе після здобуття незалежності.

Культурна діяльність Марокко в Африці приймає форму ряду дій, що вживаються в сильних традиційних культурних рамках, які обертаються навколо декількох аспектів: наукового, освітнього, духовного, релігійного, художнього і творчого.

В галузі освіти марокканські університети зробили співпрацю з Африкою своїм пріоритетом, ця динаміка демонструється щорічним прийомом великої кількості африканських студентів до університетів і вищих навчальних закладів Марокко, особливо в Інституті африканських досліджень в Рабаті.

Політика, що проводиться в секторі вищої освіти, дає університетам повну можливість грати роль в примноженні культурної спадщини Марокко і поширенні його споконвічних цінностей.

Усвідомлюючи наявність світських, традиційних, соціально-культурних, духовних і економічних зв’язків з багатьма африканськими країнами, Марокко приділяє питанням розвитку центрального місця в своїй зовнішній політиці. У цьому контексті духовний аспект, який має вирішальне значення в культурній діяльності Марокко в Африці, охоплює області релігії, терпимості та міжкультурного діалогу.

У цій області Марокко організувало кілька форумів для обміну думками та обговорення міжконфесійного діалогу за участю віруючих з багатьох країн для заохочення терпимості у відповідь на зростаюче насильство екстремізму. Марокко розглядає релігійне співробітництво як оплот проти сектантських і громадських зловживань, які загрожують пацифістським послання релігії.

З моменту свого вступу на престол Його Величність король Мохаммед VI приділяв особливу увагу міжкультурної взаємодії, інтеграції релігійного виміру за допомогою мирного співіснування трьох монотеїстичних релігій – євреїв, мусульман і християн.

Африка 2021: мистецтво, культура і спадщина

Кілька подій символізують цей добровільність міжрелігійного діалогу в Марокко і дозволяють зрозуміти, наскільки Марокко надає ідеї терпимості, наприклад, прийом учасників з африканських суфійських братств, створення першого африканського інституту теології або організація фестивалю духовної музики в Фесі. Останній, описаний ЮНЕСКО як простір, що сприяє діалогу між цивілізаціями, був класифікований як найбільша міжнародна культурна подія рівня в 2001 році.

Панафриканська організація «Об’єднані міста і місцеві органи влади» (ОГМВ) Африки, біля витоків якої був проект «Африканські столиці культури», оголосила Рабат, місто мистецтва і історії, культурною столицею Африки на період 2020-2021 років.

«Африканські столиці культури», що проводиться раз на три роки, направлено на те, щоб поставити культуру в центр політики розвитку міст на континенті з вибором столиці кожні 3 роки.

Для Марокко такі ініціативи з розвитку африканської культури дозволять побудувати полюс стабільності, а також дозволять створити велику регіональну одиницю, що зберігає культурну і духовну самобутність населення.

В області спорту Марокко перетворило спортивну дипломатію в демонстрацію свого континентального і міжнародного впливу. Королівство давно виступає за африканське співробітництво в галузі спорту і, зокрема, футболу. Королівська федерація футболу Марокко (FRMF), яка підписала більше 40 партнерських відносин в області розвитку континентального футболу, позиціонує себе як локомотив в Африці.

Деякі африканські країни нагадують про великий план Марокко для Африки і про неминучий успіх FRMF за рахунок використання всіх своїх ресурсів для розвитку африканського футболу.

Марокко було піонером у розвитку спортивної інфраструктури на континенті і завжди надавала фінансову підтримку ряду дружніх і братерських країн, навчало керівників і організовувало кілька континентальних і міжнародних спортивних заходів.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини