ГоловнаАвстраліяНазвані найцікавіші туристичні місця для любителів гострих відчуттів

Названі найцікавіші туристичні місця для любителів гострих відчуттів

Темний туризм (dark tourism з англійської) – новий тренд серед мандрівників. Популярності йому додав і однойменний серіал Netflix, де головний герой відвідує незвичайні, а подекуди й лякаючі туристські місця: озеро, створене ядерним вибухом, та населений примарами ліс. DIP покаже вам оптимальні напрямки для тих, хто хоче долучитись до темного туризму.

Відвідування локацій з моторошною атмосферою, де відбувалися трагедії, катастрофи, сумні історичні події, – це частина темного туризму. Іноді такий вид дозвілля піддається критиці, але при цьому темний туризм – це спосіб дізнатися про те, як і чому відбулися ті чи інші події і як їх можна запобігти майбутньому.

Сайт TheTravel представив вісім кращих напрямків для новачків, які бажають долучитися до такого дозвілля.

Помпеї – Італія

Помпеї, мабуть, є одним із перших за популярністю локацій темного туризму. Зруйноване виверженням Везувію місто приваблює міжнародних мандрівників вже понад 250 років. Вулканічний попіл накрив не тільки будівлі, а й тіла жителів Помпеї, тим самим зберігши до наших днів наслідки виверження вулкана.

Названі найцікавіші туристичні місця для любителів гострих відчуттів

Катакомби Парижа

Це мережа підземних тунелів завдовжки близько півтора кілометра. В них спочатку римляни добували будівельний камінь. Пізніше тунелі стали використовувати як льохи, а потім і зовсім як цвинтар.

Туристи стікаються в паризькі катакомби, щоб стати свідками величезного реального підземного цвинтаря, який протягом багатьох років надихав літераторів та кінематографістів.

Названі найцікавіші туристичні місця для любителів гострих відчуттів

Аушвіц у Польщі

Голокост – одна з найгірших сторінок в історії людства. Відвідування сумнозвісного Освенциму дозволяє людям відчути ті страшні події, які неможливо передати в книгах. Туристи називають поїздку в Аушвіц протверезним досвідом.

Названі найцікавіші туристичні місця для любителів гострих відчуттів

Хіросіма, Японія

Руйнування Хіросіми та Нагасакі атомною бомбою під час Другої світової війни забрало життя сотень тисяч людей. Відвідування Хіросіми дозволяє особисто побачити, як людство здатне відновити життя з руїн. Купол Генбаку (також відомий як “Купол атомного вибуху”) – це єдина споруда, яка вціліла на місці вибуху першої атомної бомби. Наразі будівля є нагадуванням про жахіття ядерної війни. UNESCO оголосило купол об’єктом Світової спадщини.

Названі найцікавіші туристичні місця для любителів гострих відчуттів

Порт-Артур, Тасманія

Австралійське місто Тасман сумно відоме каторгою в Порт-Артурі, яка діяла з 1833 по 1877 рік. Вважається, що тут були одні з найважчих умов ув’язнених. Для багатьох каторжників стіни Порт-Артура стали останнім місцем ув’язнення. Туристські екскурсії з гідом та інтерактивні експонати знайомлять відвідувачів з історією Порт-Артура, розповідаючи про деталі укладання каторжників.

Названі найцікавіші туристичні місця для любителів гострих відчуттів

Меморіал та музей 9/11 у Нью-Йорку

11 вересня 2001 року горизонт Нью-Йорка змінився назавжди. У страшному теракті загинули тисячі людей. Меморіал і музей 9/11 входять до найвідвідуваніших темних туристичних напрямків по всьому світу. Це є символом об’єднання нації.

Названі найцікавіші туристичні місця для любителів гострих відчуттів

Берлінська стіна, Німеччина

Велика бетонна стіна розділяла Східний та Західний Берлін майже 30 років. Район, відомий як “смуга смерті”, містив сторожові вежі, колючий дріт та інші захисні споруди, призначені для того, щоб люди не перетинали кордон. У 1989 році весь світ спостерігав за падінням Берлінської стіни, що символічно об’єднало Німеччину. Останки Берлінської стіни розкидані по всьому світу, але найбільші частини стіни, як і раніше, знаходяться в Берліні. Прикрашені графіті з минулого та сьогодення, вони нагадують про ті події.

“Вогняна яма” Дарваза в Туркменістані

Ось уже понад 50 років у туркменському селі Дарваза натурально горить великий кратер. Це гаряче місце, яке прозвали “Брамою пекла”, приваблює туристів з усього світу. Тут, у пустелі Каракум, у 1960-х геологи виявили велике родовище газу. Вчені провели розкопки, почали бурити, але земля провалилася, і виник величезний кратер, наповнений метаном.

Яма була занадто великою, і газ під тиском виходив із неї, отруюючи все живе поблизу. Повітря ставало вибухонебезпечним. І для того, щоб запобігти катастрофі, відповідальні особи вирішили спалити залишки газу. А мешканців найближчого села – Дарваза – довелося розселити. Метан у кратері горить донині. А це місце є найпопулярнішим напрямком у темному туризмі. Мандрівники розбивають біля кратера намету і спостерігають за шматком землі, що горить.

Названі найцікавіші туристичні місця для любителів гострих відчуттів

Акмолінський табір дружин зрадників батьківщини

Втім, місця для темного туризму є й у Казахстані. Наприклад, Акмолінський табір дружин зрадників батьківщини. Особливістю цього табору стало те, що тут утримувалися жінки – дружини та родичі репресованих зрадників батьківщини. За різними даними, загальна кількість репресованих у цьому таборі перевищила 18 тисяч засуджених. Наразі на місці колишнього табору знаходиться музейно-меморіальний комплекс “АЛЖИР”.

Названі найцікавіші туристичні місця для любителів гострих відчуттів

Карагандинський виправно-трудовий табір

У Карагандинській області знаходиться музей пам’яті жертв політичних репресій. Фото голих дітей з опухлими з голоду животами. Камера для тортур зі слідами, дуже схожими на кров. Архівні документи з фактами про випадки людожерства. Якщо ви одного разу зайдете на екскурсію до музею Карлага (Музей пам’яті жертв політичних репресій), розташованого в селищі Долинка неподалік Караганди, то навряд чи вийдете з цієї екскурсії колишніми. Перебуваючи там, слухаючи неймовірні історії, сповнені несправедливості, дуже складно не піддаватися емоціям. Музей знаходиться в селищі Долинка, за 11 кілометрів від міста Шахтинська, на вулиці Шкільна, 39.

Свіжі новини

Погода

Також читайте