ГоловнаГреціяТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

ТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

У ці важкі часи в умовах пандемії Covid-19 багато мандрівників шукають ізоляції та менш людних напрямків. Ось чому деякі нетрадиційні види туризму зростають у популярності. За останні пару місяців відзначається підвищений інтерес до пригод та важкодоступних напрямків. Більше того, популярність паломницького туризму зростає. Причиною цього є те, що багато монастирів зручно будували у віддалених, майже важкодоступних місцях, оскільки монахи завжди шукали усамітнення та віддаленості від суєти. Навіть серед них деякі храми відрізняються складністю свого розташування та труднощами до них дістатися. У цьому контексті DIP представляє 7 найкращих ізольованих монастирів у світі.

Таунг Калат (М’янма)

ТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

На південному заході від вулкана Попа є невеличка гора Таунг Калат, яка має висоту 737 метрів. На його вершині знаходиться буддистський монастир, який можна назвати одним з найнезвичайніших храмів у світі. Через своє унікальне розташування монастир Таунг Калат, як кажуть, має найрізноманітніші містичні властивості. Це один з найважливіших паломницьких центрів у країні. Сюди приїжджають сотні тисяч буддистів та туристів, щоб вшанувати 37 Натів (духів), що живуть на горі. Ви можете піднятися до монастиря, подолавши 777 сходинок по сходах, побудованих у вигляді критої напівспіральної галереї. На початку шляху сходи досить широкі, кам’яні, згодом вони трохи більш мінливі, а на широких сходах також є лавки для відпочинку.

Паро Такцанг (Бутан)

ТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

Паро Такцанг, також відомий як Тигрове гніздо, висить на 3000-метровій скелі в долині Паро і є одним із найвіддаленіших монастирів у світі. Легенда свідчить, що Гуру Рінпоче прибув сюди на спині великої тигриці, знайшов тут печеру і пішов у відставку на довгу медитацію. Цей монастир був побудований в 1692 році і є діючим монастирем суворої практики. Дістатися туди можна пішки або до певної висоти на мулах. Підйом непростий, підйом перевищує 1000 метрів, відвідувачів допускають лише під наглядом гідів та лише в декількох кімнатах.

Монастир Фугталь (Індія)

ТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

Схований у віддаленому південно-східному районі долини Занскар, високо в Гімалаях, монастир Фугтал буквально висить на скелі заввишки 3800 метрів. Цей надзвичайний монастир був заснований у 12 столітті Ламою Гангземом Шерапом Сампо і в даний час тут мешкає близько 70 ченців. На диво, хоча споруда зроблена з цегляної цегли, каменів та дерева, вона збереглася сотні років. Дістатись до самого регіону Ладакх абсолютно непросто, і тоді вам ще потрібно подолати дорогу до долини Занскар і звідти пішки піти до монастиря.

Висячий храм (Китай)

ТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

Наступним ізольованим монастирем у списку є Висячий монастир, який розташований біля підніжжя гори Хеншань, за 65 кілометрів від міста Датун. Він був побудований в 491 році і залишився майже недоторканим. Під час його будівництва була використана унікальна техніка: балки як основу наполовину забивали в гору. Таким чином, сама гора підтримується. Монастир також незвичний тим, що поєднував буддизм, конфуціанство та даосизм. Усередині ви можете побачити статуї Шакьямуні, Конфуція та Лаозі. В даний час монастир навряд чи можна назвати недоступним. Він був відкритий для туристів, і на це місце вилилися мільйони допитливих китайців. Однак це не виключає того, що в минулому ченці жили тут ізольовано.

Монастир Острог (Чорногорія)

ТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

Острог – не найстаріший монастир у Чорногорії, але він дуже популярний і, безумовно, один з найбільш ізольованих монастирів у країні. Православні паломники відвідують його майже так само часто, як церкву Гробу Господнього в Єрусалимі. Він був побудований у 17 столітті, але печери в місцевих скелях служили притулком для ченців набагато довше. Сьогодні Острог – діючий монастир, в якому мешкає 12 ченців. Місце також відкрите для туристів. Монастир знаходиться в 8 кілометрах від шосе, що сполучає Подгорицю та Нікшич. Дістатися до Острога можна на автобусі чи машині, але слід зазначити, що дорога гірська, а це означає, що вона звужується та звивається, тобто подолати її може лише досвідчений водій.

Монастир Кі (Індія)

ТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

Ще одним дуже цікавим і віддаленим монастирем є монастир Кі в Індії. Види цього монастиря чимось нагадують пейзажі з фільму «Володар кілець». Тибетський буддистський монастир розташований у селі Кі, в Гімалаях, на вершині пагорба на висоті 4166 метрів над рівнем моря з видом на долину Спіті. Монастир зазнав багатьох потрясінь, таких як напади, землетруси та грабежі, але він вижив. Сьогодні в монастирі проживає близько 300 людей. Туристів тут також запрошують і вони можуть дістатися до монастиря автобусом або таксі з Кази чи Кібер, або пішки звідти.

Метеора (Греція)

ТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

Серед усіх ізольованих монастирів у всьому світі не можна нехтувати відомими східно-православними монастирями Метеори. Ці храми розташовані на високих скелях в центральній Греції. Існує легенда, що засновнику монастиря святому Афанасію не потрібно було лазити по скелі, оскільки орел вивів його на запаморочливу висоту. Однак для непрофесіоналів єдиний спосіб дістатися – це нудні сходи. Але навіть це добре, враховуючи, що до 20-х років минулого століття потрібно було використовувати мотузки та спеціальні сітки. Монастир також відомий зйомкою сцен із фільму про Джеймса Бонда «Тільки для твоїх очей».

Свіжі новини

Погода

Також читайте