Після петиції у Чехії дозволили самооборону з вогнепальною зброєю

Право на самооборону із застосуванням вогнепальної зброї було закріплено в Чеській Республіці з зміною конституції, повідомляють AFP і ТАСС. Поправка була схвалена Сенатом, який завершив процес її прийняття.

Власники вогнепальної зброї в Чеській Республіці побоюються, що Європейський Союз може обмежити їх право на його використання. Чехи раніше мали право використовувати вогнепальну зброю для законної самооборони, але в 2017 році ЄС прийняв директиву, яка забороняє цивільним особам володіти певними видами зброї.

Як зазначає AFP, закріплення права на самооборону в конституції направлено на те, щоб європейська директива не порушувала існуючі права власників зброї в Чеській Республіці.

Текст «вводить явне право на захист життя, даючи зрозуміти, що це може включати захист із застосуванням зброї», – сказав сенатор Мартін Червік, колишній начальник поліції проекту. Він зазначив, що право на захист поширюється не тільки на захист свого життя, а й інших.

  Єгипет - другий улюблений туристичний напрямок серед чехів цього літа

Після прийняття європейської директиви в 2017 році міністерство внутрішніх справ Чехії заявило, що вона торкнеться майже всіх з 300 000 власників дозволів на вогнепальну зброю в країні.

Зміну в чеській конституції було прийнято після петиції, підписаній 102 000 чоловік.

  Єгипет - другий улюблений туристичний напрямок серед чехів цього літа
Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини