ГоловнаБілорусьБілорусь дискваліфікована з конкурсу "Євробачення"

Білорусь дискваліфікована з конкурсу “Євробачення”

Організатори цьогорічного пісенного конкурсу “Євробачення” дискваліфікували Білорусь, вирішивши, що його вступна пісня – гурту, чиї тексти раніше вважалися насмішками проти антиурядових протестів – порушує правила конкуренції.

Раніше цього місяця організатори відхилили заявку Білорусі, яка була охоплена політичною кризою з серпня минулого року, оскільки подана пісня висміювала протести проти президента Олександра Лукашенко.

Пісня групи “Galasy ZMesta” викликала реакцію опозиційних діячів Білорусі, які зазнали жорстоких репресій під час протестів.

Після того, як Європейський радіомовний союз (EBU) відхилив пісню, Білорусь подала інший варіант – тієї ж групи. Але пізно в п’ятницю EBU також відмовився від цього.

Galasy ZMesta
Galasy ZMesta

У заяві зазначається, що він “ретельно вивчив нову заявку, щоб оцінити її право брати участь у конкурсі”, але виявив, що вона “порушує правила змагань, які гарантують, що Конкурс не буде інструменталізований або приведений у непристойність”.

Це означає, що Білорусь взагалі не братиме участі у Євробаченні, заявив ЄБУ. Конкурс проходить 18-22 травня у Роттердамі.

У Білорусі зросла опозиція до влади Лукашенко після серпневих виборів, які, на думку демонстрантів, були сфальсифіковані для продовження його 27-річного правління, що призвело до масових заворушень і жорстоких репресій.

Правозахисні організації заявляють, що затримано понад 34 000 особи. Уряд заявляє, що його несправедливо зневажають. Президент заперечує фальсифікації виборів і звинуватив Захід у фінансуванні протестів.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини