ГоловнаАвстріяЕКОтуризм: вісім зелених напрямків для незабутнього відпочинку

ЕКОтуризм: вісім зелених напрямків для незабутнього відпочинку

Інвестуйте в свою мандрівну у місця, де розгортаються ініціативи щодо мінімізації впливу туризму на навколишнє середовище.

Багато в чому подорожі можуть стати силою добра, тому почніть свою екологічно чисту втечу в один із цих динамічних напрямків; від готелів, які прагнуть зменшити споживання енергії, до новаторських турів та заходів, призначених повернути місцевим громадам та допомогти процвітати дикій природі.

Озеро Гарда, Італія

ЕКОтуризм: вісім зелених напрямків для незабутнього відпочинку

Хоча пишні береги озера Комо можуть привабити гучних знаменитостей, таких як Джордж Клуні, коли справа стосується екологічно чистих гарячих точок зі списку, краще більше! Озеро Гарда, найбільше озеро Італії, має пряме залізничне сполучення з Міланом, що дозволяє відвідувачам залишати свої машини вдома, тут також знаходиться один із найзеленіших готелів країни.

Прекрасний курорт і спа-центр Lefay компенсує 100 відсотків викидів СО2, а 60 відсотків енергії надходить із відновлюваних джерел. Високотехнологічні дизайнерські матеріали мінімізують розподіл тепла та енергії, а дах покритий рослинністю, щоб зменшити забруднення зору та сприяти розвитку місцевої флори та фауни. Зняти стрес за допомогою масажу в спа-центрі, першим в Італії, який отримав сертифікат Ecocert’s Ecological Spa.

Ароза, Швейцарія

ЕКОтуризм: вісім зелених напрямків для незабутнього відпочинку

В Арозі знаходиться готель Вальсана, перший готель у Швейцарії, який опалюється за допомогою «крижаної батареї» – системи рекуперації енергії, яка повторно використовує надлишки теплової енергії, яка інакше була б втрачена для навколишнього середовища. У кількох готелях є пункти зарядки електромобілів, а в центрі міста є навіть пункт зарядки, якими можна користуватися безкоштовно.

Також місцевість отримала статус Альпійської перлини – визнаючи її “зелену мобільність” та екологічно свідомі практики – однойменною туристичною асоціацією. Ця організація, що фінансується ЄС, була створена для просування та підтримки спільнот, що перевищують і виходять за межі сталого туризму.

Острови Галапагос, Еквадор

ЕКОтуризм: вісім зелених напрямків для незабутнього відпочинку

Відвідування віддалених островів Галапагос очолює список багатьох людей, але ця сама ізоляція, хоч і неймовірно приваблива для мандрівників, може також вимагати колони транспортних засобів. Хороші новини? Декілька об’єктів – наприклад, “Pikaia Lodge” – намагаються захистити це тендітне середовище та компенсувати екологічні витрати на проїзд.

Вірте чи ні, але цей інноваційний вуглецево-нейтральний готель виготовлений із сталі. Стіни покриті каменем лави, зібраним із територій, затверджених Службою національного парку Галапагос, а двері та меблі виготовлені із стійкого тикового дерева.

Посібник для початківців на островах Галапагос

У готелі є своя програма відновлення лісів (на сьогодні висаджено 10 000 ендемічних дерев), а вода надходить із систем збору дощу на даху.

Більшість туроператорів тут мають екологічно свідомі дані, але перед бронюванням обов’язково проведіть дослідження і, де це можливо, подорожуйте невеликою групою, щоб мати якомога менший вплив на дику природу та природне середовище.

Багами

ЕКОтуризм: вісім зелених напрямків для незабутнього відпочинку

Ряд багамських островів застосовують більш активний підхід до захисту навколишнього середовища. Візьміть Kamalame Cay на острові Андрос, який заохочує гостей вечеряти на крилатках (інвазивний вид, який полює на корінних риб і порушує місцеву екосистему), або готель The Other Side, який повністю працює на сонячних батареях.

У курортному комплексі Tiamo всі використовувані продукти ретельно перевіряються, щоб мінімізувати ризик забруднення, за допомогою сонячних панелей на даху, які допомагають нагрівати воду. А для забезпечення постійної підтримки місцевих громад, курорт Tiamo набирає всіх своїх працівників з Багамських островів.

Острів Пангуласіан, Філіппіни

ЕКОтуризм: вісім зелених напрямків для незабутнього відпочинку

Острів Пангуласіан на Філіппінах – райська рака для тих, хто шукає екологічної втечі. Цей приватний острівний курорт присвячений підтримці місцевого населення за допомогою економічної ініціативи. Одне з таких підприємств навчає місцевих жінок традиційному ткацькому мистецтву, вироби з якого потім купують і продають у готелі.

Існує також широкомасштабна програма охорони природи, яка здійснює нагляд за прибиранням берегів двічі на місяць, заходи щодо захисту від незаконного вилову риби, встановлення екологічних рифів (для реанімації пошкодженого морського середовища) та причальних буїв (щоб уникнути постійних пошкоджень коралових рифів), а також програма збереження черепах.

Верфенвенг, Вайсензее, Штирія та Відень, Австрія

ЕКОтуризм: вісім зелених напрямків для незабутнього відпочинку

Верфенвенг – прекрасне місто на березі озера, яке змінює обличчя сталого туризму. Будь-хто, хто прибуває на залізничний вокзал (відвідувачам рекомендується залишати свої машини вдома), може скористатися безкоштовною послугою трансферу, а за 10 євро придбати абонемент SAMO, який надає вам доступ до парку зелених автомобілів від Е-автомобілі до новинок баггі та велосипедів.

І Верфенвенг не один. У Вайсензее готель Gralhof покладається на екологічну систему опалення деревнною тріскою та має повністю органічну кухню, а курорт Рамсау в Штирії реалізує ініціативу Ramsau Bioniere – вибір готелів, ферм та пансіонатів, які демонструють прихильність зменшенню відходів споживання енергії та відстоювання органічних продуктів.

Відень є доказом того, що зелене столичне місто не повинно містити компрометуючої культури – у 2019 році дослідження Mercer визнало його найжитлішим містом у світі. У місті 2000 парків, і за новою схемою Green Taxi було випущено 370 гібридних та газових таксі. Відень також має більше органічних сільськогосподарських угідь, ніж будь-яке інше місто (понад 800 га та три міські ферми), 120 велосипедних станцій та мережа велосипедних доріжок загальною площею 1300 кілометрів.

Каталонія, Іспанія

ЕКОтуризм: вісім зелених напрямків для незабутнього відпочинку

Каталонія є першим цілим регіоном, який отримав сертифікат відповідального за біосферу туризму – схему, підтриману ЮНЕСКО та GTSC, визнаючи симбіотичні стосунки між людиною та природою в цьому регіоні. І відвідувачам тут легко позеленіти; шукайте компанії, що мають екологічний знак ЄС, сертифікат, який висвітлює екологічно чисті, високоякісні продукти та послуги.

Деякі з найвидатніших визначних пам’яток регіону включають різні колишні вугільні, свинцеві та соляні шахти, які перетворені на оновлені культурні та екологічні райони.

Пройдіться скам’янілими слідами динозаврів у старих шахтах вугілля під відкритим небом Фігольс-Вальчебре-Фуманія, нині визначених місцем палеонтології. Інший чудовий район – культурний парк Кардона Соляна гора; після закриття шахти в 1990-х роках парк тепер пропонує відвідувачам можливість дізнатись про унікальну природну геологію регіону.

Коста-Рика

ЕКОтуризм: вісім зелених напрямків для незабутнього відпочинку

Коста-Ріка має на меті стати першою у світі вуглецево нейтральною країною, і вона досягне цього у 2021 році. Майже вся її електроенергія надходить із відновлюваних ресурсів, і ООН була настільки вражена зусиллями з охорони, що зробила колишнього президента країни Луїса Гільєрмо Соліс, спеціальним послом їх Всесвітньої туристичної організації.

Наступним його проектом є екологічно чистий макіяж улюбленого у світі кофеїну – кави. Це найбільший експорт Коста-Рики, але також найбільше джерело викидів CO2. Інститут кави в Коста-Риці об’єднав зусилля з Міністерством сільського господарства для розробки процесу, який затримує газ, що утворюється при розкладанні кавових відходів, і використовує його для живлення двигунів внутрішнього згоряння.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туристка із Сінгапуру зникла безвісти під час відпустки в Іспанії

Повідомляється, що 39-річна громадянка Сінгапуру прилетіла до міста Хавеа...

Потужне виверження вулкана відбулося в Індонезії

В Індонезії сталося сильне виверження вулкана Руанг. Влада побоюється...

Єгипет накриває депресія та різкі погодні гойдалки з піском та пилом

Єгипет накриває депресія — у метеорологічному сенсі: саме так...

У Туреччині назвали наскільки готелі підвищать ціни

Якщо в Туреччині хочуть отримати дохід від туризму, який...

Для туристів запустили безкоштовний рейс без вказівки кінцевого пункту: про нього капітан оголосив за 2 години після зльоту

Оригінальним способом вирішила порадувати своїх туристів – учасників програми...