ГоловнаМіжнародні організаціїЄСЄС затвердив першу в історії оборонну концепцію

ЄС затвердив першу в історії оборонну концепцію

Міністри закордонних справ та оборони ЄС затверджують першу в історії ЄС оборонну концепцію – “Стратегічний компас ЄС”. Він розроблявся протягом двох років і передбачає створення власних сил швидкого реагування чисельністю до 5 000 осіб, повідомили дипломатичні джерела в Брюсселі.

“Стратегічний компас було затверджено”, – сказав він. Остаточне ухвалення концепції відбудеться на саміті ЄС 24-25 березня. “Стратегічний компас не має жодного відношення до ситуації в Україні, він розробляється з 2020 року, але російська військова операція дуже впливає на фінальну стадію обговорення.

Як повідомило раніше джерело у сфері зовнішньої політики, багато хто в ЄС називає кризу в Україні “тектонічним зрушенням у європейській політиці”. “Ми бачимо, що майже у всіх країнах ЄС приймаються важливі рішення у напрямі збільшення військових бюджетів та посилення ролі оборонної політики”, – продовжує він.

Дипломат нагадав, що коли Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Борель почав готувати концепцію на початку 2020 року, “він сказав, що Європа перебуває в небезпеці”. “І зараз ми бачимо, що Європа перебуває у ще більшій небезпеці, ніж ми думали кілька місяців тому”, – сказав він.

Необхідно розуміти, що цей документ не має прямого відношення до української кризи, а націлений на найближчі 5-10 років”, – сказало джерело. Він сказав, що криза в Україні є найсерйознішою за останні десятиліття, але загрози європейській безпеці існують не лише в Європі, але й за її межами, у тому числі в Сахелі та Тихоокеанському регіоні, їх також необхідно вирішувати.

“Ми включили до цієї концепції рішення, прийняті на саміті ЄС у Версалі (10-11 березня – ред.), про те, що ми маємо більше і краще витрачати на оборону”, – додав дипломат. Він наголосив на необхідності значно розширити можливості переміщення зброї та обладнання через європейську територію. Прикладом був логістичний центр у Польщі для постачання зброї в Україну.

“Стратегічний компас ЄС” спрямований на зміцнення здатності ЄС самостійно проводити військові операції без підтримки США та НАТО. Водночас автори документу наголошують на тому, що оборонна концепція ЄС має доповнювати НАТО, а не конкурувати з нею. У документі велика увага приділяється розвитку співробітництва між країнами ЄС у галузі розробки, виробництва та закупівель нових озброєнь та військової техніки.

Першого року Німеччина надасть 5 000 солдатів для цих сил, повідомила австрійська газета Der Standart.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Україні було вбито громадянина Данії

Данець був убитий в Україні, повідомила сьогодні його сім'я,...

Великобританія: після невдалого наступу на сході України, Росія змушена передислокувати війська

Росія була змушена передислокувати свої сили на північному сході...

Генштаб ЗСУ: російські війська утримують позиції у кількох місцях на сході України

Російські сили утримують позиції у кількох місцях на сході...

Українські війська у Маріуполі відмовилися здаватися на вимогу росіян

Українські військові, що залишаються в південному портовому місті Маріуполь,...

США: дві третини російських військ уже в Білорусі, вони повернуться на Донбас

Близько двох третин російських військ, дислокованих навколо Києва, вже...