ГоловнаМіжнародні організаціїЄСЄС готується до третьої хвилі пандемії

ЄС готується до третьої хвилі пандемії

Європейський Союз перебуває на початку третьої хвилі пандемії COVID-19, попередив в четвер президент Європейської комісії.

Урсула фон дер Ляйен виступила на прес-конференції після віртуального саміту лідерів ЄС, на якому глави держав і урядів ЄС обговорили відповідь на кризу в галузі охорони здоров’я.

«Ми знаходимося на початку третьої хвилі в Європі, і в багатьох європейських державах-членах число інфекцій знову зростає, в основному через штам B117», – сказав фон дер Лайєн.

Вона сказала, що ситуація, що склалася «підкреслює важливість швидкої вакцинації», з чим також погодилися лідери ЄС.

Хоча в минулому році Європейський Союз підписав угоди про попередні закупівлі з шістьма виробниками вакцин для закупівлі близько 2,6 мільярда доз вакцини, ЄС щосили намагається почати кампанії вакцинації і забезпечити поставки за контрактами.

За словами фон дер Ляйен, в ЄС було доставлено близько 88 мільйонів доз вакцини, з яких 62 мільйони були введені пацієнтам, а 18,2 мільйона або 4,1% населення отримали два уколи.

Тим не менш, вона запевнила, що поставки в другому кварталі року були багатообіцяючими, що «означає, що ми знаходимося на шляху до досягнення нашої мети, і цього літа ми хочемо вакцинувати 70% дорослого населення в Європейському союзі».

У світлі ситуації лідери ЄС також погодилися зберегти обмеження на поїздки, які не є необхідними.

При цьому пообіцяли активізувати роботу над загальноєвропейськими цифровими сертифікатами як підготовку до поступового скасування обмежень.

До відеоконференції також приєднався президент США Джо Байден. Лідери ЄС погодилися з ним обговорити новий трансатлантичний порядок денний, а також свою прихильність підтримці глобальної ланцюжка поставок вакцин проти COVID-19.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини