ГоловнаЄгипетЄгипет готується почати переїзд до нової столиці

Єгипет готується почати переїзд до нової столиці

Єгипет готує грандіозну нову столицю в пустелі на схід від Каїра до того, як цього літа переїдуть перші державні службовці та напередодні відкладеного офіційного відкриття флагманського проекту президента Абдель Фаттах аль-Сісі.

У центрі міста робочі роблять останні штрихи на алеї міністерств, яка перегукується з архітектурою фараонских храмів і прилягає до піднятого ісламського комплексу, двох куполоподібних будівель парламенту і просторого президентського комплексу.

Єгипет готується почати переїзд до нової столиці. Фото REUTERS
Фото REUTERS

Через діловий район, де 385-метрова центральна вежа близька до завершення, пройде монорельс. Потім формуються контури 10-кілометрового парку, що тягнеться до гігантської мечеті.

Місто, Нова адміністративна столиця, спроектоване так, щоб працювати з розумними технологіями на незайманих землях, вдалині від безладу і хаосу Каїра. Тут будуть університети, розважальні заклади і дипломатичний квартал.

Місто розробляється як високотехнологічна модель майбутнього Єгипту.

Центри управління будуть контролювати інфраструктуру та безпеку в електронному вигляді, дахи будуть покриті сонячними батареями, виплати будуть безготівковими, а 15 квадратних метрів зелених насаджень виділятимуть на одного жителя, заявили чиновники.

Очікується, що в готовому місті проживатиме щонайменше 6 мільйонів жителів, його друга та третя фази в основному будуть житловими.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини