ГоловнаЄгипетАдміністрація Суецького каналу вимагає компенсації збитків на суму понад 1 мільярд доларів

Адміністрація Суецького каналу вимагає компенсації збитків на суму понад 1 мільярд доларів

Адміністрація Суецького каналу вимагатиме компенсації збитків та витрат, пов’язаних із переплавою корабля, оскільки такі втрати та витрати спочатку оцінюються в понад 1 млрд доларів, заявив у середу ввечері голова адміністрації Суецького каналу адмірал Усама Рабі.

У коментарях ЗМІ до ток-шоу “Про мою відповідальність” на телебаченні Сада Ель-Балад він додав, що співробітники органу цілодобово працюють над тим, щоб припинити пробку, яку спричинив корабель після того, як він сів на мель, де судна проходять в обох напрямках, 23 березня 2021 р. Призупинив морське плавання по ньому на шість днів.

Щоденні втрати каналу внаслідок шестиденної блокади оцінюються в 12-15 мільйонів доларів, як сказав адмірал Рабі в понеділок на прес-конференції в Ісмаїлії.

Звільнений о 15:00 (за каїрським часом) у понеділок 800 чоловік та 15 гігантських буксирів, Ever Given був витягнутий двома гігантськими буксирами з носа і увійшов до Великих озер Бітте в Ісмаїлії о 17:45, а навігація відновилася о 6:00 вечора в понеділок. Анонімні джерела повідомляли, що корабель зазнав пошкоджень на носі і вода потрапила в трюми носа через аварію в скелястому грунті, але такі пошкодження не вплинули на його плавання, коли його витягнули до озер.

З тих пір Суецький канал працював цілодобово, щоб припинити пробку 422 суден, які опинились на мелі протягом шести днів. Рабі уточнив, що в перший день через канал пройшло 113 суден, тоді як кількість переправлених кораблів у середу досягла 81, зазначивши, що кількість решти кораблів станом на вечір середи – 179.

“Суецький канал приймає нові кораблі, ми працюємо цілодобово, щоб подолати затор … криза закінчиться в п’ятницю”, – додав він.

Адміністрація Суецького каналу вимагає компенсації збитків на суму понад 1 мільярд доларів

Стимули Суецького каналу

Президент Абдель Фаттах Ель-Сісі наказав адміралу Рабі забезпечити заохочення заблокованих суден, зробивши знижку від 5 до 15 відсотків від плати за вхід в каналі.

Він додав, що президент Сісі наказав отримати все обладнання, необхідне для розвитку можливостей Суецького каналу. «Президент наказав придбати гігантські буксири з максимальною потужністю перетягування. Ціна гігантського буксира оцінюється в понад 0,5 млрд доларів», – сказав він, зазначивши, що буксирні човни в основному виробляються в Китаї та Південній Кореї.

Під час операції переплаву два неєгипетські гігантські буксири прибули до каналу, один з Нідерландів, а другий з Італії, щоб приєднатися до флоту буксирів каналу. На додаток до цього, кілька країн запропонували свою допомогу в операції з переплаву.

Він також виявив, що Єгипет вивчає придбання величезних кранів, які могли б використовуватися для розвантаження контейнерів.

“Наші співробітники вмілі, і їм вдалося переплавити судно лише за шість днів без втрат у контейнерах”, – сказав він. “Судно покине канал після закінчення розслідування та досягнення згоди щодо виплати компенсації”, – продовжив він.

“Японська компанія [Shoei Kisen, власник корабля] координує та допомагає з моменту виникнення аварії. Вони надіслали команду голландської компанії SMIT та голландського буксира”, – сказав Рабі, зазначивши: “Компанія є хорошим агентом, і ми вже кілька разів мали з ними справу”. Він припустив, що проблема може закінчитися лише за 2-3 дні.

Розпочато розслідування

Рабі заявив, що адміністрація Суецького каналу розпочала у середу морські розслідування аварії, додавши, що влада просила передати усі записи та документи на борту корабля.

Комітет зробить свою доповідь, тоді як влада розрахує всі витрати на операцію з переплаву корабля протягом шести днів, сказав він, оцінивши витрати в понад 1 млрд доларів.

Судно має вантажі, оцінені в 3,5 мільярда доларів. “Ми вже заощадили багато грошей для них [страхових компаній та власника], закінчивши проблему без втрат на вантажах або на судні”.

Консультант адміністрації Суецького каналу капітан Саєд Шейша заявив у телефонній розмові, що він головує в комітеті, який проводить розслідування щодо кризи MV EVER GIVEN.

Капітан пояснив, що розслідування має дати відповідь на питання, чи виконував капітан судна вказівки керівництва Суецького каналу чи ні, до його заземлення, зазначивши, що процес буде проводитися публічно, оскільки це питання має загальний інтерес.

Посадовець зазначив, що якщо судно відхилить розслідування та утримається від надання необхідної інформації, воно – разом із вантажем – буде тимчасово конфісковано та подано цивільний позов. Це зайняло б два роки. Однак Шейша припускає, що рішення – наприклад, узгодження компенсацій – буде досягнуто за 3-4 дні.

Розслідування включає вивчення обладнання судна, визначення того, чи використовувались вони до того, як воно застрягло, і чи попереджали вони їх перед засіданням чи ні.

Консультант Суецького каналу наголосив, що остаточне рішення щодо судноплавства приймає капітан судна. Він також зазначив, що компанія, яка експлуатує судно, несе відповідальність, а не власника.

Свіжі новини

Погода

Також читайте