Посол Японії з нагоди річниці аварії на ЧАЕС подякував Україні за допомогу з наслідками аварії Фукусіма-1

Звернення посла Такаші Кураі з нагоди 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС

“У день 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи висловлюю свої щирі співчуття сім’ям, друзям та родичам українських ліквідаторів, які зіткнулися з небезпекою, принісши себе в жертву, а також всім, хто постраждав від цієї аварії. Також дозвольте висловити свою найглибшу повагу тим, хто до сьогоднішнього дня докладає зусиль для забезпечення безпеки АЕС та сприяння відновленню постраждалих територій.

З моменту аварії 1986 року Японія послідовно надає допомогу для відновлення постраждалих районів, надаючи потерпілим ліки та медичне обладнання, а також направляючи в цей район фахівців. Після аварії на АЕС «Фукусіма-1» в 2011 році народ України від щирого серця надав нам безцінну допомогу, яка сприяє подальшій співпраці, в тому числі і науковій, завдяки чому ми змогли провести спільні дослідження шляхом обміну знаннями та досвідом в рамках нашої угоди про співпрацю в сфері післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях.

Забезпечення безпеки і відродження районів, постраждалих внаслідок аварії на АЕС, залишається нашим найважливішим спільним завданням. Японія високо цінує зусилля України у реалізації змін та раціональному використанні Чорнобильської зони відчуження як природного заповідника. Крім того, сподіваючись на повне відновлення цієї території, уряд Японії протягом більше п’яти років проводить спільне з Україною дослідження з питань екологічного радіаційного контролю і відновлення цієї зони. Я хотів би також відзначити завершення будівництва нового безпечного конфайнменту два роки тому. Це досягнення є важливим кроком для майбутньої ядерної безпеки України, і Японія, як одна з основних держав-донорів, з великим задоволенням відзначає значення завершення цього будівництва.

  Три теми "Великої сімки", які варто запам'ятати
  Три теми "Великої сімки", які варто запам'ятати

Я щиро бажаю, щоб і ті, хто ділиться досвідом Чорнобиля і Фукусіми, продовжували робити свій внесок в подальший процес відновлення Чорнобиля, і дуже сподіваюся, що наші країни і люди будуть працювати разом для того, щоб в майбутньому ми мали світ без аварій на АЕС.” – повідомляється на офіційному сайті посольства Японії в Україні

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини