ГоловнаLifeStyleТуристам розповіли що робити, якщо забули речі в літаку і як повернути...

Туристам розповіли що робити, якщо забули речі в літаку і як повернути втрачене

Політ – це завжди хвилююче. Не дивно, що в літаках та аеропортах пасажири частенько забувають дуже важливі речі – документи, мобільні, ноутбуки та багато іншого. Чи можна їх повернути? Шанс є, але діяти треба активно та швидко.

Забуте в аеропорту

Великі аеропорти мають у своєму розпорядженні дві кімнати незатребуваного багажу, в одну з яких після перевірки службою безпеки відправляються речі, забуті на міжнародних рейсах, в іншу – з внутрішніх та терміналів аеропортів. Забуті документи та гроші зазвичай чекають на своїх власників у відділі транспортної поліції аеропорту. Як правило, якщо власник не відреагував на повідомлення гучного зв’язку і не повернувся по забуту річ, її відправлять до бюро знахідок.

Якщо ви забули щось в аеропорту, зателефонуйте на його гарячу лінію або в службу розшуку багажу. Якщо забуту вами річ вже знайшли та привласнили їй номер, вам залишиться лише приїхати за нею.

Зараз читають: Де заховати і як убезпечити від злодіїв цінні речі на пляжі

Якщо річ поки що не знайдена, напишіть в авіакомпанію, яка здійснювала рейс, докладно виклавши, що саме де ви забули. Чим більше подробиць і що детальніше опис забутих речей, то краще. Обов’язково вкажіть номер рейсу та телефони, за якими можна зв’язатися. У деяких аеропортах співробітники попросять на своєму сайті у розділі Lost&Found заповнити бланк заяви про втрату речей.

Забуте у літаку

Якщо ви забули щось у літаку і поки не залишили аеропорт, не намагайтеся прорватися на борт. Екіпаж може поспівчувати вашій проблемі, але вони мають чіткі інструкції, і в літак вас не пропустять. Зверніться на стійку Lost&Found та розкажіть, що і на якому рейсі забули. Детально опишіть забуту річ. Якщо вона була знайдена під час огляду або прибирання салону, а бортпровідники або співробітники клінінгової компанії виявилися чесними, ви зможете досить швидко отримати забуте назад.

Якщо ви згадали про зникнення, повернувшись додому, зв’яжіться з представниками авіаперевізника, оформіть заяву, вказавши рейс, детально описавши втрачену та залишивши свої контакти. На гарячу лінію аеропорту теж потрібно зателефонувати!

На сайтах деяких аеропортів є каталоги забутих речей. Ознайомтеся з ним, можливо вам пощастить, і ви побачите свої речі на його сторінках.

Деякі пасажири знаходять забуту кимось річ, але здають її над бюро знахідок аеропорту, а міське. Набравши в пошуковій системі lost property і назву міста, можливо, ви зможете знайти свою річ у міській службі знахідок.

Багато пасажирів припиняють пошуки, якщо Lost&Found не знаходить загублених речей. Однак є шанс, що забуті вами бортпровідники здали в базовий аеропорт літака. З’ясуйте, який аеропорт є базовим для літака, яким ви летіли, та зверніться до його служби знайдених речей.

Якщо річ знайшлася

Якщо забуті речі знаходяться в тому самому місті, що й ви, необхідно взяти паспорт, посадковий талон та інші докази, що річ ваша (фотографії, чеки, гарантійні та інше) та забрати зникнення.

Якщо ви в іншому місті або навіть країні і не отримали від авіаперевізника пропозиції доставити вам знайдене, оцініть, наскільки забуті речі вам дорогі, тому що за ними доведеться летіти самому або звернутися до міжнародної служби доставки, а це потребує додаткових витрат.

Також читайте: Поки що лише помріяти: куди туристам радять поїхати 2022 року

Чому важливо діяти швидко? Речі, забуті в аеропорту або на прилеглій до нього території, зберігаються лише протягом місяця, забуте в літаках – півроку. Після закінчення терміну зберігання речі утилізують чи розпродують.

Як нічого не забувати

Якщо слідувати простим порадам, можна уникнути втрати речей або повернути їх із мінімальними витратами сил та часу.

– До дорогих вашому серцю речей прикріпіть бирки з контактами, особливо це має сенс зробити, якщо ви часто подорожуєте або літаєте у відрядження.

– Після огляду ручної поклажі переконайтеся, що ви забрали всі сумки зі стрічки та взяли з лотка мобільні, ключі та інші дрібні речі.

– Перебуваючи на борту літака, що здійснив посадку, перед тим, як покинути салон, переконайтеся, що взяли всі речі. Перевірте полиці, підлогу, крісла та кишені крісел. Ці дії зведуть шанси щось забути нанівець.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода