ГоловнаLifeStyleТуристам дані інструкції, що робити якщо ви загубили паспорт за кордоном

Туристам дані інструкції, що робити якщо ви загубили паспорт за кордоном

Коли ви втрачаєте щось важливе, наприклад, документи, серце відразу неприємно стискає, а мозок починає думати про погані наслідки. Особливо засмучує, коли це відбувається за кордоном. Адже без паспорта вам дуже важко буде повернутися додому. DIP дасть поради та рекомендації, що робити у такій ситуації.

Як уникнути втрати документів

Зрозуміло, втрату важливих речей найкраще запобігти. Багатьом мандрівникам рекомендують залишати паспорт у сейфі готелю. Ще один підхід – носити важливі документи із собою у внутрішніх кишенях одягу. В обох випадках не виключено ризиків крадіжки, тому рішення залишається за самим туристом.

Дуже важливим є те, що відбувається в голові. Скажімо, ви прибули в готель, зареєструвалися, відпочили недовго в номері і вийшли підкорювати закордонне місто, що шумить і бурхливо. Поштовхавшись у натовпі і поспілкувавшись із місцевими жвавими торговцями сувенірів, ви на хвилину зупинилися. “Тут так весело, додому повертатись бажання немає ніякого”, – думаєте ви. А ще за хвилину ви вирішуєте заглянути в паспорт, щоб подивитися, яку ще з країн цього екзотичного регіону ви можете відвідати з виданою вам візою, та не знаходите заповітного блакитного документа. І не знаєте де ви його залишили.

Також читайте: Де заховати і як убезпечити від злодіїв цінні речі на пляжі

Втрата дуже неприємна. А все тому, що ви перевантажили мозок інформацією та враженнями та ментально себе запрограмували, не бажаючи повертатися додому. До того ж ви щойно завершили всі свої справи на батьківщині і не повною мірою увійшли до місцевої атмосфери. Тому в такі “стикувальні” періоди рекомендуємо ненадовго зупинитися та подумати про хороше. А краще мати чіткий план поїздки, в якому розписано, де і коли вам знадобляться документи і де ви їх зберігатимете.

Найголовніше – не панікувати. До речі, зроблені наперед копії важливих документів спростять їх відновлення. Та й копія паспорта краща, ніж нічого – нерідко її можуть прийняти замість цього документа, що набагато полегшить продовження вашої подорожі.

Крок № 1. Зв’яжіться з посольством України.

Можливо, багато хто зараз посперечається і стверджуватиме, що насамперед краще викликати поліцію, але на практиці посольство працює оперативніше. Тим більше що поліція, що приїхала, навряд чи знайде ваш паспорт, а от за відновленням вам все одно доведеться звертатися до посольства. Та й підписувати будь-які протоколи та інші документи іноземною мовою, без співробітників консульської установи України, вкрай не рекомендується.

Як приклад, наведемо випадок нашого колеги, який, будучи у закордонному відрядженні у Барселоні, втратив рюкзак із документами. Він звернувся до посольства України з проханням оперативно відновити документи, бо наступного дня він запланував рейс на батьківщину, а на борт літака, як відомо, без документів не пускають. Представники консульства, незважаючи на пізній час доби, оперативно відреагували та допомогли співвітчизнику скласти заяви в поліцію, а також зробили тимчасовий проїзний документ. Звичайно, випадки можуть бути різними, як і люди, у тому числі, але дуже хочеться вірити, що також оперативно вирішуються питання та інших країнах. Залишаємо про всяк випадок посилання на адреси та телефони посольств Казахстану за кордоном.

Крок №2. Повідомте поліцію.

Швидше за все, поліція, що приїхала, не зможе знайти ваш паспорт, але факт крадіжки документа зафіксувати необхідно. У поліції вам видадуть документ про реєстрацію повідомлення про подію. Він допоможе на випадок, якщо шахраї вирішать скористатися вашим паспортом, а також знадобиться у посольстві України.

Крок № 3. Підготуйтеся та зберіть необхідні документи.

Якщо ви зв’язалися з посольством, вас повинні проінструктувати про ваші подальші дії та сказати вам, які конкретно документи необхідно підготувати для отримання тимчасового проїзного документа. Якщо при вас немає жодних документів або їх копій, вам доведеться в консульстві України пройти процедуру ідентифікації вашої особи. В ідеалі, кожному туристу та мандрівнику, виїжджаючи за межі батьківщини, необхідно зробити копії всіх документів, це робиться на випадок, якщо ви втратили паспорт, завірена кольорова копія набагато спростить процедуру відновлення. Тому завжди краще трохи перестрахуватися та зробити копії всіх документів, банківських карток, квитків та страховок.

Також читайте: Забув речі у літаку: як повернути втрачене

І останнє: виїжджаючи за кордон, будьте напоготові! Так, відпочинок розслаблює, але не треба втрачати голову і пускати все на самоплив. Зберігайте пильність, дізнайтеся заздалегідь, бажано до приїзду в країну перебування про ситуацію з криміналом. Не гуляйте в небезпечних районах допізна і, якщо ви не розмовляєте англійською, вивчіть пару фраз або, хоча б, одну важливу, таку як “Please, get in touch with the Consul of the Ukraine”, вона означає – прошу зв’язатися із консулом України.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода