ГоловнаLifeStyleЕксперти розповіли, що буде, якщо наступити на морського їжака

Експерти розповіли, що буде, якщо наступити на морського їжака

Купаючись у прибережних водах, є високі ризики натрапити на морського їжака. Вдень морські їжаки ховаються в ущелинах каміння та скель, а вночі виходять на годівлю. Голки деяких з них можуть досягати 30 сантиметрів, і якщо вони встромляться в ногу, відчуття чекають неприємні. Чим небезпечні морські їжаки, розповідаємо у матеріалі “ДІП“.

Якщо людина з необережності наступить на морського їжака, вона відчує різкий біль та печіння. Голки застрянуть у шкірі, і дістати їх буде дуже непросто. Вони виглядають як звичайні скалки і викликають гнійні запалення. Але мають “зазубринки” із зовнішнього боку, тому видаляти їх краще за допомогою хірурга.

У голках морських їжаків міститься токсична речовина. З його допомогою вони захищаються від інших морських жителів. Ця речовина дійсно отруйна, але її кількості недостатньо, щоб убити людину безпосередньо. Однак є інша смертельно небезпечна ситуація – це анафілактичний шок, тобто гостра алергічна реакція, яка може трапитись при проникненні голок у тканини. У цьому випадку зустріч із морським їжаком може мати летальний кінець.

Якщо ви наступили на нього, насамперед рекомендується вийти з води та обробити шкіру дезінфікуючим засобом. По можливості знайдіть лимон та столовий оцет 5-7%. Такий розчин допоможе розчинити голки морського їжака, які складаються з кремнійорганічних сполук.

Якщо ви відчули ознаки задухи, ваше самопочуття різко погіршилося, необхідно терміново покликати на допомогу та викликати швидку допомогу.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини