ГоловнаТуризмЕкономічні наслідки пандемії для тур агентств в люкс сегменті

Економічні наслідки пандемії для тур агентств в люкс сегменті

Ринок предметів розкоші не зміг уникнути наслідків пандемії коронавируса, що призвело до появи нових тенденцій в цьому секторі. Консалтингова компанія Elefant Travel провела дослідження, мета якого – оцінити вплив COVID-19 на туризм класу люкс в світі. Дослідження проводилося за допомогою прямих інтерв’ю з 19 кращими туристичними агентствами світу, розташованими в Великобританії, Данії, Швейцарії, Франції, Німеччині, Люксембурзі, Італії, Португалії, Іспанії, Росії, Туреччини, Саудівської Аравії, Йорданії, Об’єднаних Арабських Еміратів, США, Індії, Японії і Гонконгу.

Дослідження показує, що у 63,2% всіх тур агентств обслуговуючих люкс сегмент обсяг продажів впав більш ніж на 80% в 2020 році в порівнянні з 2019 роком. У 2020 році 84,3% тур агентств обслужили менш ніж 1100 клієнтів в рік, а більш ніж у 50% кількість клієнтів в 2020 році впало нижче 300 клієнтів.

В цілому середні витрати на людину значно знизилися. Незважаючи на зниження, 36,9% всіх агентств повідомили про середній рівень витрат вище 7000 доларів США на людину на поїздку. Але топ сегмент (із середніми витратами від 10000 до 15000 доларів на людину на поїздку) залишився сильним і навіть збільшився на 6% в 2020 році в порівнянні з 2019 роком.

У той час як більшість замовників подорожували від 1 до 2 тижнів в 2019 році, в 2020 році спостерігалося зростання коротких поїздок, в основному швидких поїздок в межах регіону через жорстких обмежень на поїздки.

Що стосується найбільш затребуваних мандрівниками напрямків, то в 2019 році це були ПАР, Мальдіви і Італія; У 2020 році в трійку найбільш відвідуваних напрямків увійшли Мальдіви, Дубай і Кенія.

Що стосується прямого впливу пандемії COVID-19 на зайнятість в тур агентствах люкс класу по всьому світу, 37% з них довелося скоротити штат в межах від 1 до 6 чоловік, 10% – від 6 до 20 осіб, 36% зберегли свою робочу силу, а 5% повідомили, що найняли більше людей.

42% всіх опитаних агентств обійшлися своїми власними фінансовими резервами, 47% отримували державну допомогу у вигляді позик або прямої фінансової допомоги, а 10% зверталися за кредитами в приватні банки.

Що стосується інвестицій, то в 2020 році 40% агентств інвестували в діяльність з маркетингу та зв’язків з громадськістю, в той час як 16% утрималися від будь-яких інвестицій, 16% інвестували в навчання і навчання персоналу, 10% – в цифрові і інші технології, 5% – в найм більшого числа людей, а 5% об’єдналися з іншими агентствами.

Поточний профіль клієнта туристичного агентства люкс сегмента

Більше половини багатіїв планують поїздки удвох. У Німеччині та Індії чоловіки частіше бронюють сімейні поїздки, ніж жінки. З іншого боку, жінки схильні організовувати сімейні поїздки в Італію, Португалію, Туреччину, Швейцарію і Японію.

В середньому вік клієнтів сегменту подорожей класу люкс становить від 50 до 59 років (53%) і від 40 до 49 років (36,8%). Наймолодші замовники люкс сегмента (від 30 до 39 років) в основному з Об’єднаних Арабських Еміратів та Саудівської Аравії, а найстарший (50-59 років) – в основному з Європи і США.

На професійному рівні в дослідженні підкреслюється, що 63,2% клієнтів, що користуються послугами люкс туризму, – бізнесмени, а 26,3% – керівники вищої ланки.

Середній замовник в сегменті люкс витрачає від 35 000 до 50 000 доларів США в рік (36,8%), в той час як ті, хто вище середнього, зазвичай витрачають від 55 000 до 90 000 доларів США (31,7%). Середньорічні витрати європейських мандрівників люкс сегмента становлять від 45 000 до 50 000 доларів США. Такі країни, як Індія, витрачають від 20 до 25 тисяч доларів, а Гонконг – від 80 до 90 тисяч доларів.

Що стосується туристичних інтересів, то в минулому році в основному запрошувалися поїздки на острови і на пляж, сімейні поїздки, поїздки на природу, культуру, а також кулінарні тури.

Економічні наслідки пандемії для тур агентств в люкс сегменті

Майбутні тенденції в сфері подорожей люкс класу

Дослідження показує, що 63% агентств вважають, що клієнти витрачатимуть менше часу на планування поїздок, ніж раніше, більшість (78,9%) переконані, що мандрівники люкс класу вимагатимуть від туристичних агентств більше послуг, ніж до пандемії, і тільки 10 % вважають, що клієнти будуть частіше замовляти поїздки онлайн.

Що стосується ролі технологій, то 73,7% вважають, що технології будуть більш важливими, ніж в минулому, хоча замовники будуть більше звертати увагу і на людський фактор, а 10,5% згодні з тим, що технології покращать роботу туристичних агентств.

Що стосується туристичних тенденцій, тур агентства люкс класу вважають, що клієнти будуть подорожувати рідше, але поїздки будуть довшими. В цілому очікується, що за подорож будуть платити більше, ніж в минулому.

Приватна власність, ізоляція, контакт з природою і місця без COVID, а також екологічність і хороше самопочуття будуть найважливішими тенденціями майбутнього при бронюванні поїздки або відвідування місця призначення. Очікується, що попит на приватні вілли також зросте, тому що мандрівники будуть прагнути до більшої відокремленості і ізоляції під час подорожі. Напрями, пов’язані з островами і пляжами, а також сімейні поїздки, як і раніше будуть одними з найпопулярніших серед клієнтів люкс сегмента.

Що стосується міжнародних паспортів вакцинації, 68,4% опитаних агентств вважають, що для виїзду за кордон такий документ буде обов’язковим, 30% вважають, що цей паспорт стане рішенням для відновлення міжнародних поїздок на відпочинок, а 10% вказують, що оздоровлення галузі не можна очікувати до кінця успішною вакцинації на основних ринках збуту.

Тим не менше, більшість агентств з оптимізмом дивляться в майбутнє: 68,4% заявили, що в 2021 році їх бізнес покращиться в порівнянні з 2020 роком, особливо в другій половині року. Тільки 5,3% вважають, що відновлення неможливо до 2022 року.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини