ГоловнаМедицинаАптечка мандрівника: що взяти з собою у відпустку влітку

Аптечка мандрівника: що взяти з собою у відпустку влітку

Літо – традиційний сезон відпусток. Когось чекає подорож до екзотичної країни, а хтось поїде за місто до найближчої водойми, але в обох випадках важливо подумати про свою безпеку. Правильно зібрана аптечка допоможе врятувати будь-яку подорож. Не забудьте зберегти список.

До цього списку входять препарати, які допоможуть при акліматизації, алергії, кишкових інфекціях, розладах травлення, а також жарознижувальні та знеболювальні як для дорослих, так і для дітей. Однак слід розуміти, що аптечка врятує при легкому нездужання, але не скасує походу до лікаря.

Різка зміна клімату, акліматизація після перельоту з однієї країни до іншої, перепади температур у літаку – стрес для імунної системи, що при поїздках часто трапляється. Можливі загострення наявних хронічних захворювань, збільшується ймовірність підхопити застуду в польоті, внаслідок чого відпадає якесь бажання знайомитися з новою країною і відпустка може бути безнадійно зіпсована. Тому при перших симптомах краще відразу спробувати полегшити свій стан і звернутися до лікаря або застосувати лікарські препарати, що містять Ібупрофен. Він діє і як знеболювальне, і як жарознижувальне, а крім того, застосовувати його можна від головного та зубного болю, болю в м’язах, суглобах та кістках, посттравматичних болях, невралгії, болях при застуді та грипі, хворобливій менструації. Зручно, що його випускають у різних формах: крім таблеток, є суспензії та м’які капсули, і застосовувати його можна навіть дітям старше трьох місяців.

Як можна знайомитися з новою країною та не скуштувати місцеву кухню? Адже найчастіше ми пізнаємо нові місця та відчуваємо нові відчуття, пробуючи екзотичні страви. Але слід врахувати, що в дорозі, а також при зміні кліматичної зони в шлунково-кишковому тракті може змінитися склад мікрофлори. Плюс нові спеції, гостра їжа можуть спричинити розлад травлення, діарею. І це також краде у нас дорогоцінні дні відпочинку. Підстрахувати при кишкових інфекціях, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, прийомі антибіотиків, неправильному режимі харчування допоможуть пробіотики та пребіотики, а ще ефективніше, якщо препарат містить і пробіотики, і пребіотики.

У подорожі екзотичними країнами можна іноді зіткнутися з антисанітарією, і це теж може позначитися на здоров’ї – отруєння, яке часто супроводжується нудотою, блюванням або діареєю, що згодом загрожують зневодненням організму. Поява подібних симптомів можлива і після купання в басейнах з водою, що пройшла недостатню санітарну обробку. Що часто трапляється при відпочинку з дітьми, яких важко виманити з аквапарків та басейнів. При зневодненні, спричиненому отруєнням, інтоксикацією, діареєю, високою температурою (лихоманкою) та розладами шлунково-кишкового тракту, водно-сольовий баланс організму потрібно заповнювати за допомогою препаратів, які можна приймати внутрішньо. Ще краще, якщо такий препарат містить не лише корисні солі та глюкозу, а й пробіотики з пребіотиками – у такому разі він допоможе відновити водно-електролітний баланс та мікрофлору кишечника.

Ще одна проблема, з якою туристи можуть зіткнутися, – це алергія. Тут є два варіанти: у вас або сезонна алергія, і ви вирушаєте в подорож у період активного цвітіння рослин, або ви не з’ясували заздалегідь, які алергени поширені на території подорожі та зустрілися з ними на місці раптово. Крім того, в ході поїздки в іншій країні, може з’ясуватися, що у вас харчова алергія на специфічні харчові продукти тієї чи іншої країни. Тому візьміть на озброєння спеціальні антигістамінні препарати, які можна застосовувати і дітям, і дорослим, наприклад, у рідкій формі. Спектр застосування антигістамінних препаратів широкий – для симптоматичного лікування алергічного риніту, харчової та лікарської алергії, свербежу шкіри різного походження (кропив’янка, сверблячі дерматози).

Аптечка мандрівника: що взяти з собою у відпустку влітку

Що ще взяти із собою:

  • пластирі та бинти;
  • йод, зеленку;
  • антисептик;
  • сонцезахисний крем;
  • крем від сонячних опіків;
  • засіб від укусів комах;
  • препарат від заколисування на воді та в повітрі.

Бажаємо вам гарної відпустки і щиро сподіваємось, що вам не доведеться скористатися зібраною аптечкою.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини