Розкопки на заході Туреччини розкривають секрети античної Трої

В ході розкопок, що проводяться на заході Туреччини – в античних містах Троя в провінції Чанаккале і Айзаноі в провінції Кютахья, було отримано багато важливої ​​інформації і виявлені знахідки, що розповідають про історію обох регіонів.

Античне місто Троя, розташоване в околицях села Тевфік поблизу міста Чанаккале і вважається одним з важливих археологічних об’єктів в світі, своїми розкопками проливає світло на історію.

У стародавньому місті Троя, історія якого налічує більше 5 тисяч років, офіційні розкопки почалися 150 років тому і за цей період було зроблено безліч археологічних відкриттів. Увагу відвідувачів привертає також музей Трої, розташований на в’їзді в античне місто і відкритий за участю президента Реджепа Тайїпа Ердогана 18 березня 2019 року. Площа музею становить 12 750 квадратних метрів.

Античне місто Троя, внесено до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, є одним з улюблених місць культурного туризму. Завдяки виявленим тут артефактів Троя вносить вклад в культурну спадщину всього світу.

У бесіді з агентством «Анадолу» викладач кафедри археології Університету Чанаккале «18 Березня» і керівник делегації з розкопок стародавнього міста Троя професор Рустем Аслан повідомив, що антична Троя, що має 5500-річну історію, розташована в дуже важливому географічному регіоні.

За його словами, 2021 рік стане особливим роком для Трої, оскільки саме в цьому році виповнюється 150 років з дня початку офіційних розкопок в стародавньому місті.

  У Туреччині від COVID-19 вилікувалися понад 4,55 млн осіб

«За 150 років в Трої було зроблено велику кількість археологічних відкриттів. Виявлені знахідки і зроблені археологічні відкриття пролили світло на частину світової історії», – сказав Аслан.

Розкопки на заході Туреччини розкривають секрети античної Трої

Професор зазначив, що 150-річний період ознаменувався дуже значущими подіями, в тому числі створенням історичного національного парку Трої, включенням її до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО і відкриттям музею Трої.

«Ми продовжимо проводити археологічні розкопки в Трої і завдяки виявленим знахідкам проливати світло на історію», сказав Аслан.

Інше античне місто – Айзаноі, розташоване в районі Чавдархисар турецької провінції Кютахья, в 50 кілометрах від адміністративного центру, щорічно приймає близько 60 тисяч місцевих і іноземних туристів.

Місто було включено в попередній Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2012 році. На даний момент тривають зусилля для того, щоб культурна спадщина міста залишалося в цьому списку.

  У Туреччині від COVID-19 вилікувалися понад 4,55 млн осіб

Стародавнє місто Айзаноі, що нараховує 5 тисяч років, також називають «Другим Ефесом».

В античному місті розташовані такі стародавні споруди, як Храм Зевса, амфітеатр, стадіон, дві лазні, хамам з мозаїкою, вулиця з колонадою, 5 мостів, дві агори (ринкові площі), Святилище Метра Стойнене, некрополь (кладовище), стародавня гребля.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Туреччина сподівається, що повна ізоляція піде на користь туризму

Сектор туризму в Туреччині сподівається, що поточні заходи по боротьбі з пандемією коронавируса зменшать кількість інфекцій і відкриють шлях для відвідування туристами. «Ми сподіваємося увійти...

Сьогодні Туреччина вводить повну ізоляцію

Туреччина має намір ввести повну ізоляцію до 17 травня, щоб обмежити поширення коронавируса, який змусив уряд ввести більш суворі заходи після сплеску випадків COVID-19. Блокування,...

Turkish Airlines лідирує за кількістю авіарейсів в Європі

Флагман цивільної авіації Туреччини компанія Turkish Airlines зберігає лідируючі позиції в Європі по добовій статистиці авіарейсів. За даними Європейської організації з безпеки аеронавігації («Євроконтроль») на...

Міністр культури і туризму Туреччини зустрівся з українцями

Міністр культури і туризму Мехмет Нурі Ерсой зустрівся з українцями, які проживають в Туреччині. Зустріч з громадянами України пройшла в одному з готелів в районі...
Погода

Останні новини