ГоловнаТуреччинаБагаті історичні пам'ятки на сході Туреччини приваблюють туристів

Багаті історичні пам’ятки на сході Туреччини приваблюють туристів

САНЛІУРФА / Мардін, Туреччина

Квартет пам’яток на південному сході Туреччини привертає все більше і більше уваги туристів своїми незліченними тисячоліттями багатої історії.

Знамените древнє місце Гобеклітепе в провінції Санліурфа є одним з найпопулярніших напрямків як для місцевих, так і для іноземних туристів.

САНЛІУРФА / Мардін, Туреччина
САНЛІУРФА / Мардін, Туреччина

Гобеклітепе, відомий як найстаріший храм у світі, знаходиться в Попередньому списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 2011 року. Він був виявлений в 1963 році, коли на цьому місці працювали дослідники з університетів Стамбула та Чикаго.

Він також був найбільш відвідуваним місцем у рамках програми віртуальних музеїв Туреччини: 1,6 мільйона відвідувань.

Працюючи на цьому місці з 1995 року, Німецький археологічний інститут і музей Саннліурфа виявили Т-образні обеліски епохи неоліту висотою від трьох до шести метрів (10-20 футів) і вагою від 40 до 60 тонн.

Під час розкопок були також виявлені різні артефакти віком 12000 років, такі як фігурки людей розміром 65 сантиметрів.

Висловивши задоволення зростаючим інтересом до регіону, Муслім Кобан, глава регіональної палати туристичних гідів, сказав, що південний схід Туреччини є найменш небезпечним регіоном під час пандемії COVID-19.

Об’єкт всесвітньої спадщини Гора Немрут

Розташований в Кахті в провінції Адіяман, Mt. Немрут, висотою 2134 метра (7001 фут), є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з багатою історією.

Також відомий як Восьме чудо світу, він славиться своєю вершиною, де кілька величезних статуй грецьких і перських богів зведені навколо того, що вважається царською гробницею першого століття до нашої ери.

Об'єкт всесвітньої спадщини Гора Немрут
Об’єкт всесвітньої спадщини Гора Немрут
Охороняється як національний парк, регіон щорічно приваблює тисячі місцевих та іноземних туристів.

Після підйому на гору Немрут, відвідувачі мають можливість побачити унікальний захід сонця після 40-хвилинної прогулянки 800 метрів (875 ярдів).

Місцеві та іноземні туристи роблять знімки, щоб увічнити прекрасний вид на вершину гори перед заходом сонця.

Стародавнє місто Дара

На додаток до своєї історичної текстури, Мардін є одним з найунікальніших місць для відвідування Туреччини завдяки гармонії в місті, що виникла завдяки позитивним зв’язків між різними конфесіями.

Руїни стародавнього міста Дара з древніми скельними гробницями, датованими V століттям нашої ери, називають «Месопотамський Ефесом». Дара був важливим поселенням на знаменитому Шовковому шляху.

Стародавнє місто Дара
Стародавнє місто Дара

Стародавнє місто римської епохи, всього в 30 кілометрах від центру міста Мардін, може похвалитися популярним некрополем, де проводилися релігійні церемонії і ховали сотні людей.

Ахмет Аланлі, генеральний секретар Агентства Розвитку Діклі (DIKA), сказав, що Дара має одну з найважливіших міських стін у світі.

“Ми плануємо включити Дару до попереднього списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Наша мета полягає в тому, щоб залучити сюди туризм та забезпечити розвиток регіону”, – додав він.

Есемекскій музей під відкритим небом

Розташований в селі Есемек в районі Ислахие Газіантепа, музей під відкритим небом і майстерня скульптури Есемек – ще одне історичне місце, що залучає туристів.

Археологічні розкопки, на яких представлені 518 статуй, внесених до попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, щороку відвідують близько 15 000 чоловік.

Есемекскій музей під відкритим небом
Есемекскій музей під відкритим небом

«У 2020 році музей відвідали 8683 людини. Це, звичайно, дуже мало для нас. Цифри впали через COVID-19, але я вважаю, що з нормалізацією кількість відвідувачів знову виросте», – сказав Алі Чичек, музей. гід майже 20 років.

Це унікальне місце було кар’єром в хетський період і займає площу 100 000 квадратних метрів (120 000 квадратних ярдів), що робить його найбільшою відомою кам’яною майстерні на стародавньому Близькому Сході.

Свіжі новини

Погода

Також читайте