ГоловнаНаукаАрхеологи виявили найбільше у світі підземне місто

Археологи виявили найбільше у світі підземне місто

Археологи виявили найбільше підземне місто у світі. Воно знаходиться у Туреччині.

В окрузі Мідьят, у південно-східній провінції Мардін, археологи виявили печеру, яка є лише початком тунелю з безлічі проходів, що ведуть до комплексу, що складається з колодязів, силосів та місць відправлення культу – всі вони датуються другим та третім століття нашої ери.

“Мідія використовувалася безперервно протягом 1900 років”, – сказав Гані Таркан, директор музею в Мардіні, який керує розкопками. “Спочатку він був побудований як укриття або місце для втечі”.

Оскільки християнство не було офіційною релігією у другому столітті, сім’ї, які прийняли християнство, знаходили притулок у підземних містах, рятуючись від переслідувань з боку влади. «Мабуть, підземне місто Мідьят було одним із житлових приміщень, збудованих для цієї мети», — додав він.

Подібні підземні міста знайшли по всій Туреччині. У Каппадокії у східній Анатолії, нині центральної Туреччини, знаходиться близько 200 стародавніх поселень, висічених у м’яких вулканічних породах регіону в 7-му та 8-му століттях. Історики вважають, що спочатку ці печери були притулком у регіоні від іноземних загарбників, а в 14 столітті використовувалися як притулки для християнських меншин, що ховалися від окупаційних османських військ.

Повністю занедбані міста були лише 1923 року, після закінчення греко-турецьких війн.

Вони були знову відкриті випадково в 1963 році, коли чоловік виявив потайну кімнату за стіною свого будинку.

Найвідоміше підземне місто Каппадокії – багатоповерховий комплекс Дерінкую, побудований між 780 і ​​1180 роками нашої ери, розташований приблизно в 60 метрах під землею. Він може вмістити близько 20 000 осіб, а також худобу. Винні льохи, стайні, каплиці та релігійна школа були виявлені серед тунелів, що з’єднують Дерінку з іншими подібними поселеннями.

Проте нещодавно відкрите місто Мідьят випереджає Дерінку. Він може вмістити “від 60 000 до 70 000 людей”, – говорить Таркан.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини