ГоловнаШрі-ЛанкаНайкращі поїздки на поїзді на Шрі-Ланці

Найкращі поїздки на поїзді на Шрі-Ланці

Є просто поїздки на поїзді, а є поїздки на поїзді на Шрі-Ланці. Острів сльози в Лаккадівському морі може бути невеликим, але він містить багато найбільш захоплюючих залізничних подорожей у світі. Ви можете блукати повз передмістя з колегою, що дрімає на плечі, або, можливо, плести в садах смарагдово-зеленого чаю та заростях тропічних лісів.

Паровози, котрі колись перевозили чай та спеції вздовж цих ткацьких залізничних ліній, здебільшого зникли, але барвисті дизельні локомотиви, які їх замінили, пропонують той самий захоплюючий трансект через ландшафт Шрі-Ланки. Якщо ви любитель подорожей на локомотиві, обов’язково забронюйте квитки (заздалегідь!) На одну з цих чотирьох епічних подорожей поїздом по Шрі-Ланці.

Colombo to Kandy
Colombo to Kandy

Коломбо до Канді

Одна залізнична подорож, яка проводиться майже на кожному маршруті Шрі-Ланки, тригодинна поїздка від Коломбо до Канді відведе вас від великого міста, що розростається, до мальовничої зелені духовної столиці Шрі-Ланки, де знаходиться легендарний Храм Священного Зуба. Реліквія, як стверджується, є справжнім зубом Будди.

По дорозі ви промчитеся повз пагорби, рисові поля, пишні насадження тропічного лісу, пальми, що розмахують, як гігантські руки, та мініатюрні сільські залізничні станції з олов’яними дахами та службовці станцій, які стоять на очах у непорочній формі. Ви також відчуєте прохолоду повітря, покидаючи прибережну рівнину для отримання більш приємного клімату пагорбів.

Лінія Коломбо до Канді була першим великим маршрутом, встановленим нещодавно утвореною Цейлонською урядовою залізницею в 1860-х роках, прорубуючи лісисті пагорби вглиб столиці, щоб принести чай і каву на узбережжя, сприяючи економічним амбіціям Британської імперії .

Сьогодні мандрівники їдуть у зворотному напрямку, подорожі, яка є ідеальним вступом до подорожей на поїзді по Шрі-Ланці, і пропонує безперечно найатмосферніший і найприємніший спосіб дістатися до гори Хілл з Коломбо.

Kandy to Badulla
Kandy to Badulla

Канді до Бадулли

Подорож з Коломбо до Канді – це лише розминка для найефектнішої поїздки на поїзді по Шрі-Ланці: основної лінії британської епохи, побудованої як канал для найвідомішого експорту Шрі-Ланки – чаю.

Подорож від Канді до Бадулли триває сім-вісім годин і проїжджає по чайній країні Шрі-Ланки, проходячи кружляючими, завиваючими плантаціями, що виглядають поглибленими в горбистому зеленому ландшафті, як величезні відбитки пальців гіганта. Охайні бахроми кущів лимонної трави та канни забезпечують декоративні оздоблення по краях, тоді як збирачі чаю у веселкових сарі створюють яскраві кольорові спалахи серед смарагдового моря. Щоб скористатися найкращими видами, поставте виграшну точку в одному з відкритих дверних прорізів поїзда, ноги звисаючи над колією.

Заключний етап від Елли до Бадулли – це, мабуть, найдраматичніший розділ подорожі, з деякими вражаючими подвигами техніки 19 століття, що перевозять поїзд по долинах і ярах та навколо проблемних виходів.

На північ від Елли сліди кривулять над цегляно-кам’яним мостом Дев’ять арок перед тим, як вийти на петлю Демодари, де лінія обходить вершину пагорба і проходить назад під собою. Багато мандрівників закінчують подорож на Еллі та піднімаються до оглядових місць навколо мосту, щоб отримати одну з найпопулярніших можливостей для фотографії в Шрі-Ланці.

Colombo to Galle
Colombo to Galle

Коломбо до Галле

Індійський океан омивається майже до залізничних колій під час поїздки на південь від Коломбо до заснованого Португалією міста Галле, приносячи свіжий бриз та запах морської солі прямо у вагони. Поки ви сидите праворуч від поїзда, у вас буде вид на океан, коли поїзд стукає з Коломбо.

Залізнична лінія стикається з берегом на південь від Галле Фейс Грін, великого міського парку на околиці столиці, і слідує за ним майже на всій довжині подорожі. Якщо приманки великого синього забагато, пасажири можуть зійти з поїзда в приморських містах, включаючи Морагаллу (через станцію Хеттімулла), з можливістю підводного плавання серед коралових рифів або Хіккадува, де серфери катаються на набряках і потягують смузі в прибережних кафе.

Незалежно від того, хочете ви тимчасово сідати чи ні, обов’язково відбирайте товари продавців, які приєднуються до вагонів на крихітних сільських станціях. Візьміть трохи солодкої кукурудзи, нарізаного фруктами або упакованого каррі та рису, і вживайте буколічні сцени прибережного життя – від дітей і собак, що плескаються в прибій, до рицарів, що сиділи на вершині свого дерев’яного окуня – аж до Галле.

Anuradhapura to Jaffna
Anuradhapura to Jaffna

Анурадхапура до Джафни

Залізнична лінія на крайню північ Шрі-Ланки була розірвана боями між південними буддистами та індуїстськими тамілами під час тривалої громадянської війни в Шрі-Ланці. Коли 13 червня 1990 року останній Yal Devi Express в’їхав у Джафну, він був підданий бомбардуванню. Порожні вагони переробляли у військові бункери, розривали колії для металобрухту, а станції руйнувались. Протягом 25 років залізничні подорожі до індуїстської півночі Шрі-Ланки були далеким спогадом.

А потім, у 2014 році, пронизливий свист локомотивів повернувся на північ, коли Yal Devi Express вперше за покоління пролунав у Джафну, на блискучих нових треках. Сьогодні три з половиною години їзди від стародавнього буддистського міста Анурадхапура до Джафни відкриває вікно на іншу Шрі-Ланку. Ви залишите блискучі білі дагоби (ступи) позаду в Анурадхапурі, а на їх місці різнокольорові ковилі (храми) почнуть фарбувати сільську місцевість, коли ви парите на індуїстську північ Шрі-Ланки. Ви також залишите позаду основні туристичні натовпи Шрі-Ланки, а міжнародні відвідувачі не вистачають часу, пропускаючи пишність північного узбережжя острова.

На останньому підході до Джафни ландшафт вирівнюється, і плями води та солянки з’являються, коли поїзд перетинає перевал Слони – сильно мілітаризоване вузьке місце, що охороняє вхід на півострів Джафна. Високі пальмові пальми піднімаються над ландшафтом, на якому все ще є шрами війни, але також зелені пагони омолодження, коли села та селища піднімаються після десятиліть конфлікту. В кінці чекає сама Джафна, жваве індуїстське місто з колоніальним серцем – легкий стрибок для деяких найбільш ідилічних, незайманих островів і пляжів Шрі-Ланки.

Як подорожувати поїздом по Шрі-Ланці

Як подорожувати поїздом по Шрі-Ланці

Потяги курсують до більшості куточків острова, заряджаючи трохи більше, ніж автобуси, але пропонуючи більше атмосфери та кращі види. На веб-сайті Шрі-Ланки залізниць є деталі кожного маршруту, але для бронювання через Інтернет вам потрібно буде пройти через агентство – 12Go and Visit Lanka Tours які мають гарну репутацію.

Третій клас – безкоштовний для всіх, де вам доведеться боротися за простір у кареті, заклиненій як сардинна жерсть. Перехід до другого класу дає вам відкриті вікна, плюс досить зручні м’які сидіння та вентилятори, щоб прохолодитись, тоді як перший клас приносить більше комфорту та кондиціонера. У верхній частині лінії – першокласні карети «оглядового салону» з гігантськими вікнами для огляду пам’яток, але товсте скло може змусити вас відчувати себе трохи ізольованими від країни, через яку ви проїжджаєте.

Забронюйте місця та спальні місця першого та другого класу на вокзалі за кілька днів до поїздки, або за тиждень до часу для оглядових салонів. Для третього класу просто підкажіть, купіть квиток і ризикуйте. У більшості поїздів найкращим сидінням є місце на підлозі в одному з відкритих дверних отворів між вагонами, при цьому теплий вітерець дме через ваше волосся.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини