В’їзний туризм в Санкт-Петербурзі повністю зупинено

Пандемія Covid-19 має вражаючий вплив на туристичну галузь у всьому світі, за винятком. Навіть найпопулярніші напрямки не зуміли впоратися з цією безпрецедентною кризою. Одним з яскравих прикладів цього є Санкт-Петербург.

Казкове російське місто, яке зазвичай наповнюється туристами 365 днів на рік, раптово заспокоїлося в березні 2020 року. Невський проспект став порожнім, Ермітаж і Російський музей закрили свої двері, Маріїнський та Олександрінський театри скасували вистави, а парафіянам більше не дозволяли відвідувати богослужіння в Казанському соборі.

Безпрецедентне зменшення

У 2020 році зменшення в’їзного туризму в Санкт-Петербурзі досягло 73%. Загалом північну столицю Росії відвідало 2,9 мільйона людей. На відміну від них, у 2019 році їх кількість становила 10,4 мільйона. Кількість вітчизняних туристів впала на 60%, тоді як кількість міжнародних відвідувачів зменшилася на 90%.

Протягом усієї минулої весни галузь сподівалася на послаблення обмежень. Певне полегшення прийшло в травні. Однак, всупереч очікуванням, активізувались не туристи з інших країн, а самі жителі Санкт-Петербурга.

Таким чином, логічно, переважно Ленінградська область отримала вигоду від збільшення подорожей. У травні минулого року та на початку літа кількість місць у приміщеннях регіону сягала 95-98%. В’їзний туризм у самому Санкт-Петербурзі лише зафіксував незначне зростання.

Не всі вижили

Туроператори, готельєри, ресторатори зазнали збитків. Не всім вдалося пережити пандемію. Деякі готелі навіть довелося закрити назавжди. Найбільші втрати зазнали великі готелі, орієнтовані на міжнародний та діловий туризм, враховуючи, що прибуток від корпоративних клієнтів може сягати 40%.

  Росія заявила, що почала виводити війська з Криму після навчань

Власникам розкішних п’ятизіркових готелів було непросто. Вони не могли збити ціни, щоб залучити більше клієнтів. Готелі, розраховані на китайських туристів, також зазнають проблем, оскільки їхня репутація не дозволяла їм переорієнтуватись на новий контингент.

Примусова трансформація

В ході пандемії в туристичній галузі Санкт-Петербурга з’явилися нові тенденції. В екскурсійній діяльності акцент переносився на цифровізацію: онлайн-лекції та заняття, віртуальні прогулянки містом та багато іншого.

В результаті критичної ситуації готельєри переглянули свій підхід до обслуговування. Багато хто перейшов на так званий московський формат роботи. Якщо до пандемії сніданок та ПДВ за замовчуванням враховувались у цінниках більшості готелів, то тепер це потрібно було оплачувати окремо.

  Росія заявила, що почала виводити війська з Криму після навчань

У ряді готелів міста почали здавати кімнати під офіси. Місця бронюються на кілька годин на день. Послуга користується популярністю серед московських бізнесменів, які приїжджають до Петербурга на переговори та знімають номер, не ночуючи.

В’їзний туризм у Санкт-Петербурзі виявився чи не найбільш вразливим до епідемії. Його відновлення, на думку експертів, може зайняти до 5 років. Але це лише в тому випадку, якщо не вводяться нові обмеження. Загалом, майбутнє туристичної галузі в Санкт-Петербурзі представляється великим знаком питання.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Російські дипломати вислані з Польщі за зв’язки зі спецслужбами РФ

Оголошені Варшавою персонами нон грата російські дипломати "підтримують тісний зв'язок зі спецслужбами РФ", а тому їх перебування в країні представляє "реальну загрозу польським інтересам"....

Ще одну країну закрили для російських туристів

12 квітня стало відомо, що влада Росії прийняли рішення закрити авіасполучення з Туреччиною. Переговори з цього приводу велися ще з минулого тижня. Крім того, було...

Росія заявляє, що може бути змушена захищати своїх громадян на сході України

Високопоставлений представник Кремля заявив у четвер, що Росія за певних обставин може бути змушена захищати своїх громадян на сході України, і що великі військові...

Путін звинувачує Україну в провокаціях

Президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в провокаційних акціях на сході України, які розпалювали там ситуацію під час телефонного дзвінка з канцлером Німеччини Ангелою...
Погода

Останні новини