Home ПАЛЕСТИНА Інтерв’ю Мухаммада Аль-Асаада для журнала Fashion of Diplomacy

Інтерв’ю Мухаммада Аль-Асаада для журнала Fashion of Diplomacy

0
Photo: Fashion of Diplomacy

Палестина – древня країна, але водночас відносно молода держава. Що саме пов’язує її та Україну?  Чим Україна та Палестина можуть бути корисні одна одній? Про це та не тільки про це ми говоримо із Повноважним і Надзвичайним Послом Палестини в Україні  паном  Мухаммадом Аль-Асаадом.

Розкажіть, будь ласка, про історію палестино-українських двосторонніх відносин.

– Коли ще Україна перебувала в складі СРСР, але мала повноправне членство в ООН, саме тоді вона визнала Проголошення Держави Палестина.  Коли Україна здобула незалежність, вона продовжувала підтримувати нас. З 2008 року почало функціонувати представництво України в місті Рамалла, яке ми називаємо Посольством.

Інтерв'ю Мухаммада Аль-Асаада для журнала Fashion of Diplomacy
Photo: Fashion of Diplomacy

Коли  почало свою роботу Посольство Палестини в нашій країні?

– У 2001 році. Ми шануємо та любимо Україну. Це багата країна, у якій живе добрий народ, що заслуговує на мир. Ви маєте справжнє багатство – це ваші чорноземи, не кажучи вже про корисні копалини. Тому для нас насправді велика честь  –  бути вашими друзями та надійними економічними партнерами.

 Які напрями Ви визначили б як пріоритетні у відносинах наших двох країнах?

– Якщо говорити про Палестину, то насамперед треба згадати про туризм. До нас приїжджають туристи з України. Особливі туристи. Це – прочани, які відвідують святі для християн міста – Віфлеєм та Єрусалим. Щороку кількість прочан сягає приблизно 170 тисяч осіб. Також нас цікавить в Україні співробітництво у сфері сільського господарства, ми купуємо у вас збіжжя. Утім, не лише збіжжя. Вироби металургійної промисловості, зокрема арматуру, ми купуємо в Україні. На жаль, на території Палестини не має жодного великого літовища. Але життя не стоїть на місці, ми сподіваємось у майбутньому на те, що зможемо співробітничати також і в авіаційній галузі.

Також читайте:  Василь Боднар прийняв новопризначеного Посла Палестини

Ми розмовляємо з Вами наприкінці 2017 року. Які події стали найзнаковішими  для україно-палестинського співробітництва впродовж цього року?

– На мою думку, особливо слід було б відзначити той факт, що палестинські підприємці почали вкладати гроші в українську економіку. Йдеться про фармацевтичну індустрію. Наші підприємці почали активно інвестувати у виробництво ліків в Україні. І це не може не радувати.

Інтерв'ю Мухаммада Аль-Асаада для журнала Fashion of Diplomacy
Photo: Fashion of Diplomacy

Наскільки вагомою є позиція України у врегулюванні близькосхідного збройного конфлікту?

– Дуже вагомою. Не лише в Палестині, в усьому арабському світі  до думки України прислухалися, прислухаються та й прислухатимуться надалі. Канада, Велика Британія, країни ЄС та Україна завжди наполягають на тому, аби близькосхідний конфлікт вирішувався згідно норм міжнародного права, а не згідно закону джунглів. Україна завжди підтримувала постулат щодо створення двох держав – палестинської та ізраїльської. Ми знаємо, як голосує Україна в усіх міжнародних організаціях й цінуємо її підтримку.

Також читайте:  Посол Палестини в Україні завершую свою місію
Інтерв'ю Мухаммада Аль-Асаада для журнала Fashion of Diplomacy
Photo: Fashion of Diplomacy

У зв’язку зі скандальним рішенням президента США щодо статусу міста Єрусалима, на яку реакцію України Ви сподівались? Адже Україна не брала участі в голосуванні?

– Не маю жодного права відповідати за позицію України, але можу відмітити, що Україна завжди голосувала за принципову позицію стосовно палестинського питання, і можу підкреслити, що в грудні 2016 року Україна голосувала  за  Резолюцію 2334. Нагадаю, що під час голосування представниця США пані Нікі Хейлі висловила свою позицію стосовно тих країн, що будуть підтримувати законопроект в ООН.  Утім, ми ніколи не говорили, що маємо загарбати Єрусалим для себе. Єрусалим не є звичайним містом. Це – святе місто й для християн, і для мусульман. Ми виступаємо за те, аби Східний Єрусалим був столицею Палестини, а Західний – столицею Ізраїлю. Ще раз наголошу на тому, що питання статусу священного міста Єрусалима має бути вирішеним згідно норм міжнародного права, а не згідно норм права сили.

Також читайте:  Посол Палестини в Україні завершую свою місію

Якими були Ваші перші враження від нашої країни?

– Я давно знаю та давно люблю Вашу країну. За часів СРСР я був директором Культурного Палестинського Центру в Москві й, зокрема, опікувався палестинськими студентами, які навчалися в СРСР. На загал їх було близько 12 тисяч. Найбільше з них навчалося в Україні. Тому я часто відвідував Україну, відкривав виставки тощо. Мені відразу ж сподобалося у вас. Знаєте, нещодавно я був на економічному форумі в Херсоні й сказав, що не обов’язково  їхати на відпочинок, скажімо, до гарної країни, як Швейцарії, або іншої країни світу, бо у вас тут в Україні своя Швейцарія й краса.

Інтерв'ю Мухаммада Аль-Асаада для журнала Fashion of Diplomacy
Photo: Fashion of Diplomacy

Чи багато Ви подорожуєте Україною?

– Так, звісно. Я побував у всіх великих містах. Від Харкова – до Львова. Україною неможливо не захоплюватися.

Що найбільше подобається Вам у нашій країні?

–  Найбільший скарб кожної країни – її люди. В Україні – чудові люди і тому напередодні Новорічних та різдвяних свят хотів би побажати щастя, миру та процвітання. Мені дуже хочеться аби у Вашій країні все було добре…