Відродити дух Мосула: партнерство між ЮНЕСКО та ОАЕ

У 2018 році ЮНЕСКО та ОАЕ започаткували співпрацю у рамках ініціативи «Відродити дух Мосула», метою якої є реновація та реконструкція деяких найважливіших культурних та релігійних надбань Мосула.

Проєкт зосереджений на трьох ключових місцях: комплекс мечеті Аль-Нурі, Сирійська католицька церква Аль-Тахера та церква Аль-Саа, а також створення нового музею.

ОАЕ виділили 50,4 мільйона доларів на відновлення та реконструкцію мечеті Аль-Нурі протягом п’яти років.

Відродити дух Мосула: партнерство між ЮНЕСКО та ОАЕ

Після історичного візиту Папи Франциска до ОАЕ у жовтні 2019 року, до проєкту було включено реставрацію церков Аль-Тахера та Аль-Сааа.

Ініціатива спрямована на розширення прав жителів Мосулу та іракців, шляхом надання 1000 можливостей для навчання та працевлаштування. Станом на середину 2021 року було працевлаштовано 600 іракців, і, як очікується, проєкт перевищить поставлену у цьому напрямку ціль.

Жінки складають 30% інженерів, залучених до нагляду та оцінки будівель.

Відродити дух Мосула: партнерство між ЮНЕСКО та ОАЕ

Ініціатива надає пріоритет залученню громади, тому місцеве населення бере участь у кожному етапі проєкту через кампанії з підвищення обізнаності, консультації та заходи з участі.

Основний фокус ініціативи зосереджений на питанні стійкості та гарантуванні, що проєкт матиме тривалий позитивний ефект на економіку та туристичний сектор Мосула.

Зустріч з бенефеціарами проєкту

Бажаючі дізнатись більше про зусилля з реконструкції, можуть звернутися до ЮНЕСКО чи Міністерства культури та молоді ОАЕ.

За певних обставин є можливість організувати зустрічі з архітекторами, інженерами та робітниками на різних ділянках у Мосулі.

Відродити дух Мосула: партнерство між ЮНЕСКО та ОАЕ

Також може бути надано сприяння у організації зустрічі з місцевими жителями Мосула.

Звільнення Мосула

У 2014 році Мосул здався ІДІЛу, який оголосив халіфат у місті.

До захоплення, місто Мосул було відоме протягом тисячоліть як перехрестя культур, релігій та толерантності.

Відродити дух Мосула: партнерство між ЮНЕСКО та ОАЕ

Близько 65% історичного міста було зруйновано за часів панування ІДІЛу, включаючи комплекс Аль-Нурі та мінарет Аль-Хадба.

Кампанія по звільненню Мосула розпочалася у 2016 році і закінчилася оголошенням прем’єр-міністра Іраку Хайдера аль-Абаді про перемогу в липні 2017 року.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини