Серйозний удар по бізнес-моделі Booking.com в Німеччині

У майбутньому в Німеччині контрактним готелям буде дозволено пропонувати більш низькі ціни, ніж ті, які вказані на Booking.com.

Сильний удар по бізнесу Booking.com: найбільший в світі портал розміщення в готелях більше не може забороняти своїм договірним партнерам пропонувати номера за нижчими цінами, ніж зазначено на платформі. Рішення про це було схвалено 18 травня Федеральним судом Німеччини в Карлсруе. «Судді визнали цю практику несумісною з німецьким і міжнародним антимонопольним законодавством», – заявив представник готельної асоціації Dehoga після оголошення рішення.

Протягом багатьох років готельні асоціації за підтримки Федерального управління картелів Німеччини подавали позови проти передбачуваного переваги онлайн-порталів, що пропонують розміщення. Готельєри скаржаться, що Booking.com, HRS та Expedia, зокрема, безжально диктують умови своїх контрактів головним чином середнім гравцям готельного бізнесу. Дослідження, проведене Університетом прикладних наук Західної Швейцарії в Вале, показало, що лише чверть усіх європейських готелів як і раніше вважають, що портали до них відносяться справедливо.

Наприклад, хостели змушені брати участь в дисконтних кампаніях або надавати гостям щедрі умови скасування бронювання. Крім того, розміри комісійних, які часто становлять від 15 до 25 відсотків від вартості проживання, для багатьох руйнівні, так як часто самим отельерам залишається маржа всього від трьох до п’яти відсотків.

У 2015 році галузь домоглася своєї першої перемоги в суді над готельним брокером з Кельна HRS. У той час Вищий земельний суд Дюссельдорфа заборонив давньому конкурентові з бронювання завжди вимагати найнижчі ціни від своїх готелів-партнерів.

Однак суперечка велася тільки про так званих «широких застереженнях про кращих цінах», згідно з якими HRS було заборонено пропонувати більш низькі ціни на порталах конкурентів. Однак полеміка з приводу «вузьких положень про найкращою ціною» тривала. За допомогою даного умови портали можуть заборонити своїм партнерам по готелям занижувати онлайн-тарифи на готелі, зазначені разом з їх власними прайс-листами, наприклад, на стійці реєстрації.

  Німеччина припиняє приймати авіарейси з Росії

Ця заборонна практика також була засуджена Антікартельним Управлінням Бонна в 2015 році, але потім зазнала невдачі після подачі скарги Booking до Вищого регіональний суд. «Застереження про вузькому паритеті ставок» Booking були необхідними і пропорційними, що, на подив захисників конкуренції, сказано в рішення суду нижчої інстанції BGH. Суд Дюссельдорфа послався на небезпеку «безбілетників», які можуть використовувати Booking при пошуку готелів, щоб потім забронювати дешевше в самому готелі.

  Три теми "Великої сімки", які варто запам'ятати

Хоча в той час Верховний суд Дюссельдорфа вважав, що положення про кращих цінах перешкоджали конкуренції, вони були необхідні для бізнес-моделі Booking.com і не підпадали під дію заборони на картелі.

Оскільки глава Антікартельного Управління Мундт подав апеляцію, Федеральний суд прийняв протилежне рішення. Бізнес-модель Booking.com – а значить, і аналогічних готельних порталів – тепер, ймовірно, буде відповідним чином порушена.

Хоча Booking, згідно власною заявою, призупинив дію пункту про кращу ціну в 2015 році, щоб уникнути претензій готельєрів про відшкодування шкоди, залежність готелів від порталів бронювання продовжувала зростати. Групи готелів, такі як Accor («Ibis», «Mercure»), зараз намагаються протистояти цьому за допомогою дорогих програм лояльності клієнтів, таких як «Accor Live Limitless (ALL)» або «Hilton Honors». У той час як майже 64% всіх ночівель в Німеччині були заброньовані безпосередньо в готелі в 2013 році, до кінця 2019 року цю частка впала до 58,5%.

З іншого боку, платформи онлайн-бронювання змогли збільшити свою частку з 20,9 до 29,6 відсотка за цей же період. Три основні гравці – Booking, Expedia і HRS – зайняли в сукупності 92% європейського ринку порталів онлайн-бронювання, при цьому Booking домінувала з часткою 68,4% в Європі і 66,6% в Німеччині.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини