ГоловнаLifeStyleВчені назвали рослину, яка накачує спальню киснем, покращуючи сон та самопочуття

Вчені назвали рослину, яка накачує спальню киснем, покращуючи сон та самопочуття

У популярної серед українців кімнатної рослини вчені виявили рідкісну корисну здатність – якщо ви триматимете її в спальні, вона може покращити сон за рахунок збагачення приміщення киснем. Це сансевієрія. У народі воно має безліч назв: «тещин язик», «зміїна коса», «щучий хвіст», «язик диявола».

Завдяки дослідженням вчених з’ясувалося, що невибаглива у догляді рослина не тільки добре виглядає в кімнаті, але і є дуже корисною. На відміну від інших рослин, вона виділяє весь свій кисень уночі, тому сплячий отримує додатковий заряд життєвих сил.

Рясне надходження кисню під час сну допомагає краще заснути, а також покращує настрій та розумову активність наступного дня. Нижчий рівень кисню, навпаки, може призвести до головного болю після пробудження, а високий – може залишити мозок у глибшому та відновлювальному сні, як показали дослідження.

Ця рослина родом з Африки, вона звикла до дуже сухих умов. Протягом дня всі її пори повністю закриті, тому вона не втрачає води під час випаровування. Коли температура вночі знижується, її пори відкриваються, вивільняючи весь кисень, який вона утримувала», – пояснили експерти.

Причому вчені вважали, що на кожні 150 грамів рослини виділяється 32 грами кисню, у той час як щодня доросла людина споживає близько 550 літрів кисню. Ця рослина не тільки може забезпечити багате киснем середовище вночі, але й видаляє шкідливі хімічні речовини з повітря. Такі речовини, як ксилол, трихлоретилен, толуол, бензол та формальдегід, відфільтровуються спеціальною установкою.

З іншого боку, народні повір’я не дозволяють тримати сансевієрію у спальні. Вважається, якщо «тещин язик» стоїть у спальні, подружжя почне сваритися. Тому найкращим місцем для квітки стане кімната відпочинку, вітальня, кабінет чи лоджія.

Раніше DIP писав, що «Вчені розповіли, чому краще спати у шкарпетках».

* Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туристам дали цінні поради, включаючи «правило 24 години» перед вильотом

Вирушаючи в подорож, важливо пам'ятати не тільки про квитки...

У Таїланді через спеку почало розколюватися скло у автомобілів

Спека, що встановилася в Таїланді, небезпечна не тільки для...

Острів у Сицилії захопили кози. Влада придумала незвичайну акцію, щоб їх позбутися

Невеликий острів у Сицилії — Алікуді — затопили дикі...

У США жінка ледь не втратила зір через сонячне затемнення

Жителька США, яка не розкривала своє ім'я, майже втратила...