COVID-19 викликав нові обмеження по всій Азії

Нова хвиля COVID-19 викликає введення нових обмежувальних заходів в декількох азіатських країнах у зв’язку зі збільшенням числа інфекцій і смертей.

Число загиблих серед малонаселеній Монголії збільшилася з 15 до 240. Тайвань, який колись вважався успішним в боротьбі з новим коронавірусом, з минулого тижня зареєстрував понад 1 200 випадків захворювання і помістив понад 600 000 чоловік в карантин на два тижні.

Гонконг і Сінгапур вдруге відклали відновлення поїздок між двома країнами без дотримання карантинних вимог після спалаху хвороби невідомого походження в Сінгапурі.

У Китаї, де інфекції практично повністю ліквідовані, зареєстровані нові випадки COVID-19, по всій видимості, через контакти з людьми, які прибули з-за кордону.

Ситуація впливає на зусилля по поверненню до соціальної та економічної нормалізації в Азії, особливо в школах і таких секторах, як туризм, які сильно залежать від особистих контактів.

За словами епідеміолога і колишнього віце-президента острова Чень Цзянь – жінки, яка очолила настільки хвалений відповідь на пандемію, на Тайвані зростання числа нових випадків викликаний легко передаються штамом коронавируса, вперше виявленим в Великобританії в минулому році.

У Ванхуа, зазвичай жвавому районі Тайваню, заповненому кіосками з фастфудом, магазинами і розважальними закладами, закриті нічний ринок Хуаси і буддійський храм Луншань.

На острові закриті всі школи, і обмеження поширені на всю територію: ресторани, тренажерні зали та інші громадські місця були закриті, а зборів більше п’яти чоловік в приміщенні і більше десяти осіб на відкритому повітрі заборонені.

Президент Тайваню Цай Інь-вень намагався заспокоїти людей, які хочуть знову вільно пересуватися, але тепер зіткнулися з новими заходами ізоляції. «Ми продовжимо зміцнювати наш медичний потенціал», – сказав Цай, додавши, що вакцина повинна надійти найближчим часом.

Малайзія несподівано ввела місячний карантин до 7 червня після того, як влада зафіксувала різке зростання числа нових випадків зараження і поява нових варіантів вірусу.

Це друга спільна ізоляція – вимушена міра, введена після того, як з січня кількість випадків збільшилася в чотири рази. Зараз в країні кількість хворих більше 490 000 чоловік, в тому числі 2,050 людина зі смертельним результатом.

Подорож між штатами Малайзії, а також громадська діяльність заборонені. Школи закриті, а в ресторанах працює тільки служба доставки додому, так як в лікарнях майже не вистачає місць для прийому більшої кількості пацієнтів з COVID-19.

  Греція і Німеччина запускають проїзні сертифікати про вакцинації в ЄС

Сінгапур ввів жорсткі заходи соціального дистанціювання до 13 червня, обмеживши кількість присутніх на дві особи і заборонивши обслуговування в ресторанах після значного зростання числа випадків зараження новим коронавірусів. Школи повернулися до дистанційного навчання після зараження учнів кількох навчальних закладів.

COVID-19 викликав нові обмеження по всій Азії

Гонконг відреагував на нові спалахи, продовживши карантин з 14 днів до 21 дня для нещеплених мандрівників, що прибувають з країн «високого ризику», включаючи Сінгапур, Малайзію, Японію, або Аргентину, Італію, Нідерланди та Кенії.

  Мандрівники на Аляску можуть отримати безкоштовну вакцинацію проти COVID-19

Китай створив контрольно-пропускні пункти в аеропортах і на вокзалах в провінції Ляонін, де на цьому тижні були зареєстровані нові випадки захворювання.

Мандрівники повинні мати при собі свіжий негативний тест на вірус. Масове тестування було проведено в Інкоу, портовому місті, яке має морське сполучення з більш ніж 40 країнами.

У Таїланді реєструється понад 30 смертей в день. Це найвищі цифри з початку кризи в галузі охорони здоров’я, в результаті чого загальне число загиблих перевищило 700. Заплановане відкриття кордонів для іноземних туристів швидше за все буде відкладено. Прогнози економіки Таїланду на 2021 рік переглянуто в бік зниження. Економіка Королівства скоротилася більш ніж на 6% в 2020 році, що є одним з найгірших показників в Азії. Влада тепер очікують збільшення валового внутрішнього продукту на 1,5-2,5% в цьому році проти 2,5-3,5% прогнозованих раніше.

На Філіппінах президент Родріго Дутерте пом’якшив заходи по боротьбі з пандемією, прагнучи впоратися з економічною кризою і голодом. Однак публічні збори і раніше заборонені під час релігійних свят в країні.

Інфекція COVID-19 на Філіппінах різко зросла в березні, досягнувши найгіршого рівня в Азії з більш ніж 10 000 нових випадків в день. У квітні Дутерте вирішив ввести карантин у Манілі.

Міністр охорони здоров’я Філіппін Франсіско Дуке заявив, що часткове відновлення економічної діяльності, зросле недотримання обмежень і неадекватний скринінг людей, які зазнали впливу вірусу, викликали різке зростання інфекцій.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини