ГоловнаКазахстанПосол Казахстану зустрівся з Головою Державної служби України з етнополітики та свободи...

Посол Казахстану зустрівся з Головою Державної служби України з етнополітики та свободи совісті

5 лютого поточного року відбулася зустріч Посла Казахстану в Україні Дархана Калєтаєва з Головою Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Оленою Богдан.

В рамках зустрічі сторони обговорили питання етнополітичної та релігійної ситуації в Казахстані і Україні, можливості налагодження співпраці між країнами в духовно-культурній та гуманітарній сферах.

Посол Казахстану Д.Калєтаєв відзначив спільність цінностей двох країн і те, що основою для подальшого зміцнення відносин є особистість Першого Президента – Єлбаси Нурсултана Назарбаєва, який проходив навчання в Україні і яка стала для нього «трудовою батьківщиною».

Казахстанська сторона поінформувала про інфраструктуру казахстанської моделі міжетнічної та міжконфесійної злагоди, в тому числі Асамблеї народу Казахстану, про черговий З’їзд лідерів світових і традиційних релігій, що має відбутися в наступному році.

Українська сторона проявила інтерес до казахстанського досвіду збереження миру і злагоди між різними етнічними і релігійними групами. О.Богдан особливо підкреслила, що в Україні уважно стежать за тим, як Казахстан здійснює перехід казахської мови на латиницю. Також був відзначений інтерес до досвіду Казахстану з організації хаджу.

Послом було запропоновано організувати візит до Казахстану делегації відомства України, що відповідає за питання етнополітики та свободи совісті, з метою ознайомлення з важливими моментами на місці, в тому числі з можливістю проведення зустрічей з АНК, відповідними інститутами та підрозділами виконавчих держорганів, відвідування місць компактного проживання українців в регіонах Казахстану.

На завершення зустрічі сторони обговорили можливість проведення заходів, спрямованих на консолідацію казахської діаспори в Україні.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини