ГоловнаІспаніяСпека та високі ціни на електроенергію поставили туризм Іспанії на "тонкий лід"

Спека та високі ціни на електроенергію поставили туризм Іспанії на “тонкий лід”

Лід є дуже затребуваним товаром в Іспанії. Супермаркети обмежують його кількість, яку люди можуть купити, а в барах закінчуються кубики сангрії та інші коктейлі через спеку та високі ціни на енергоносії. З початку року льодогенератори зменшили обсяги звичних запасів через величезні рахунки за електроенергію та невизначеність літнього попиту після пандемії ковіду.

Однак туризм знову на підйомі, що збіглося з одним із найспекотніших літніх періодів в історії Іспанії, і цього тижня, ймовірно, буде третя теплова хвиля поспіль. Екстремально високі температури у поєднанні з пожвавленням соціальних контактів у містах та селах по всій країні означають високий попит на лід.

Рікардо Бласко, власник однієї з найстаріших мадридських компаній з виробництва льоду (Blasco Ice), сказав, що його рахунки за електроенергію зросли на 50-60% з початку року, тому він переніс початок виробництва з березня на травень, щоб частково компенсувати витрати, що зросли. Його фабрика працює цілодобово протягом семи днів тижня, але не може надалі нарощувати виробництво, повідомляє БТА.

Бласко каже, що через занепокоєння, що він може розчарувати своїх клієнтів, які щодня дзвонять йому з новими замовленнями, він не може спати. “Образливо, коли не вдається задовольнити всіх, навіть якщо ти цього хочеш”, – каже він, додаючи: “Ми справді робимо все можливе”.

Порожні полиці у морозильних камерах супермаркетів, де мають стояти мішки з льодом, стали звичайним явищем в Іспанії. А споживачі у пошуках льоду вирушають на автозаправні станції та у невеликі магазини.

Мерседес Ньєто, власниця бару в модному мадридському районі Чуека, каже, що коли у її звичайного постачальника закінчився лід, вона заглянула до місцевої китайської крамниці, яка підняла ціни, і до супермаркетів, але там його не виявилося. “Якщо так піде й надалі, у нас виникнуть серйозні проблеми для того, щоб відкрити заклад із продажу холодних напоїв”, – каже вона, помішуючи коктейлі мохіто.

У деяких супермаркетах, зокрема у найбільшій іспанській мережі Mercadona, кількість товару обмежена п’ятьма пакетами на людину. Інша мережа, “Кансум”, дозволяє лише до двох.

«Підвищений попит через високу температуру призводить до надмірних запасів», — сказав представник Mercadona.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини