Іспанці виступають проти обов’язкового носіння масок на пляжі

Після більш ніж року смертельної пандемії коронавіруса індустрія туризму відчайдушно потребує хороших новинах. Але замість цього нова міра, яка потребує обов’язкового використання масок на всіх відкритих просторах, розглядається як несподіваний удар для тур галузі Іспанії. До сих пір державне регулювання вводило маски на відкритому повітрі тільки в тому випадку, якщо не можна було гарантувати соціального дистанціювання в півтора метра.

Постанова, схвалена іспанським парламентом, залишилася практично непоміченою навіть після його публікації в Офіційному державному віснику, поки іспанська газета El País не звернула увагу на цю новину. Очікується, що захисні маски на пляжах відлякають тих, хто планує поїхати до Іспанії, і багато компаній висловили стурбованість з приводу тур галузі, яка до пандемії забезпечувала 12% ВВП країни. «Ми переживаємо кошмар, який загрожує знищити тисячі робочих місць і підприємств. А тепер вони хочуть перетворити пляжі в польові лікарні під відкритим небом», – говорить Хосе Луїс Зереду, віце-президент EXCELTUR, некомерційної тур асоціації Іспанії, яка представляє всі сектори індустрії туризму.

Представники галузі не згодні з цим заходом і навіть не підозрювали про її існування до публікації Офіційною державної газети. «Великдень – це вже втрачене свято. Зараз важливо підготуватися до літа. А для цього ми повинні домогтися високого рівня довіри до нас з боку іноземців та іспанців», – пояснює Зереду, який не вважає, що заходи такого роду, які він вважає «імпровізацією», вказують на цей напрямок.

Однак асоціація не тільки засудила обов’язкове використання масок на пляжах. EXCELTUR піддає різкій критиці репортажі про вечірки в готелях таких міст, як Мадрид, і нову міру, яка змушує тих, хто перетинає сухопутний кордон між Іспанією і Францією, пред’являти негативний результат тесту на COVID-19. «Ми просимо, щоб державна політика підтримувала туризм і була більш послідовною, оскільки багато що з вжитих заходів суперечать один одному», – додає Зереду.

Валенсія, Андалусія і Балеарські острови також не згодні

Не тільки EXCELTUR критикує обов’язкове носіння масок в громадських місцях незалежно від соціального дистанціювання. За цим заходом також уважно стежили в найбільш залежних від туризму регіонах. Hosbec, готельна асоціація Бенідорм, заявила, що цей захід «перебільшений». «Заходи безпеки, прийняті в минулому році для поділу пляжів на зони, для забезпечення соціальної дистанції і контролю за дотриманням правил, виявилися ефективними», – каже Нурія Монтес, генеральний секретар Hosbec. «У зонах 4х4 метра можна спілкуватися, зберігаючи дистанцію. Ми не розуміємо, чому маска повинна бути обов’язковою для прийняття сонячних ванн», – додає експерт.

Іспанці виступають проти обов'язкового носіння масок на пляжі

У Валенсії використання масок на відкритому повітрі, включаючи пляжі і басейни, було обов’язковим і раніше, незалежно від відстані. Міра була введена в лютому і буде діяти до 12 квітня. Виняток тільки у тих, що купаються.

З іншого боку, деякі регіональні асоціації більш прихильно ставляться до рішення уряду. Незважаючи на те, що ця нова міра для багатьох є сюрпризом, готельна індустрія Майорки виключає, що обов’язкове носіння масок на пляжах відлякає туристів від поїздок до Іспанії. Незважаючи на те, що цей захід відкрито не критикується, галузь просить центральний уряд інформувати про прийняття подібних заходів цільові туристичні ринки, наприклад за допомогою спеціальних інформаційних кампаній, щоб уникнути плутанини.

У минулому році, коли на островах було введено обов’язкове носіння масок, Балеарські асоціація готельних мереж повідомляла про скасування і зниження кількості бронювань з Великобританії і Німеччини. Тим часом Федерація готелів Майорки підтримала ідею про те, що маски не є обов’язковими на пляжах, якщо дотримується безпечну відстань.

В Андалусії Хуан Сапата, президент Федерації готелів і туристичних організацій (FAHAT), говорить, що обов’язкове носіння масок «терпимо». «В Андалусії нам вже доводилося ходити на пляж в минулому році в масці, що було в цілому схвально сприйнята туристами, з огляду на серйозність ситуації», – пояснює Сапата.

«Що дійсно турбує готельєрів, так це прогрес з вакцинами та обмеженнями на поїздки, тому що без подорожей немає туризму», – говорить він. За даними FAHAT, 80% з 500 000 готельних номерів в Андалусії в даний час закриті, і тільки 10 000 номерів з 20% відкритих зайняті.

Президент асоціації Malaga Beach Business Association Мануель Віллафаіна вважає, що подібні обмеження завдають відвідувачам дискомфорт; особливо на відкритому повітрі, де можливо соціальне дистанціювання. «Коли ви йдете на прогулянку, логічно носити маску, але якщо ви перебуваєте в гамаку в двох метрах від іншої людини, це не логічно. Є ті, хто відчуває себе некомфортно і вважає за краще залишатися вдома», – каже Віллафаіна, чия організація представляє 1100 підприємців пляжних барів і курортів з гамаками.

Тим часом, Іван Періано, президент Асоціації пляжних барів Кадіса, впевнений, що цього літа пляжі будуть переповнені «з обов’язковим носінням маски або без неї».

«Ми повинні усвідомлювати ситуацію, в якій перебуваємо в розпалі пандемії; тому я думаю, що обов’язкове носіння масок не змусить людей залишатися вдома. Для нас це був дуже важкий рік. Через обмеження по часу і місткості багато пляжних барів вирішили не відкриватися, бо не могли оплатити рахунки. В цьому році ми ще не знаємо, що буде далі. Ми приймаємо рішення кожні 15 днів, в залежності від розвитку ситуації», – говорить він.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини