Іран, Китай та ЄС обговорять питання повернення США до ядерної угоди

У заяві Європейського Союзу йдеться, що Іран та інші світові держави, що залишились у ядерній угоді 2015 року, проведуть у п’ятницю віртуальну зустріч, щоб обговорити повернення США до цієї угоди.

Дискусія, в якій візьмуть участь представники Ірану, Росії, Китаю, Німеччини, Франції та Великобританії, відбуватиметься під головуванням вищого закордонного посланника ЄС Йозепа Боррелла та розглядатиме питання про те, як знакову угоду можуть повністю реалізувати всі сторони, йдеться у повідомленні.

Китай у п’ятницю закликав США скасувати всі незаконні санкції проти Ірану, заявивши, що ядерна проблема країни знаходиться на “критичному етапі”. Прес-секретар Міністерства закордонних справ Хуа Чунін звинуватив односторонній вихід Вашингтона з угоди з Іраном як “першопричину” проблеми, заявивши при цьому, що Китай вітає повернення США.

“Ми обговоримо дорожню карту для синхронного та взаємного відновлення дотримання як США, так і Ірану, і повернемо угоду на правильний шлях”, – сказала Хуа журналістам на регулярному брифінгу в Пекіні.

США намагаються використати Європу як посередника з Іраном після того, як Тегеран відмовився від переговорів з адміністрацією Байдена щодо відродження угоди, від якої відмовився колишній президент Дональд Трамп. Після відмови Трампа від угоди Іран порушив деякі обмеження, які він наклав на свою ядерну програму.

  Паспорт вакцинації ЄС: Як працюватиме цифрова сертифікація COVID в Європейському Союзі

“Ми, очевидно, вітаємо це як позитивний крок”, – заявив прес-секретар Державного департаменту США Нед Прайс журналістам у Вашингтоні в четвер. За його словами, США готові повернутися до дотримання угоди 2015 року, “узгоджуваної з тим, що” Іран робить те саме, і вивчає “найкращий спосіб досягти цього, в тому числі шляхом низки спільних початкових кроків”.

“Ми розглядали варіанти для цього, в тому числі під час непрямих розмов через наших спільних європейських партнерів”, – сказав Прайс.

Верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї в цьому місяці заявив, що його нація “не поспішає” відроджувати ядерну угоду, і заявив, що політика США приречена на провал, якщо санкції проти Ісламської Республіки не будуть скасовані.

  Паспорт вакцинації ЄС: Як працюватиме цифрова сертифікація COVID в Європейському Союзі
Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Гонконг призупиняє всі рейси з Індії, Пакистану і Філіппін

Згідно з останніми змінами, Гонконг призупинив всі польоти з Індії на 14 днів, починаючи з 20 квітня по 3 травня. Як повідомляється, уряд Гонконгу оголосило...

ТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

У ці важкі часи в умовах пандемії Covid-19 багато мандрівників шукають ізоляції та менш людних напрямків. Ось чому деякі нетрадиційні види туризму зростають у...

SpaceX запускає на МКС 4 астронавтів

У травні минулого року SpaceX стала першою комерційною космічною компанією, яка доставила астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС). Цей новаторський момент був також першим...

Гаваї оголошені головною столицею веселок в світі

Веселка - одне з найкрасивіших природних явищ природи. Нове дослідження «Секрети кращих веселок на Землі» оголосило Гаваї веселковою столицею світу. На Гаваях багато веселок,...
Погода

Останні новини